Лудогорец на крачка от титлата! Обърна с 3:2 експериментален Левски

Тимът на Ивайло Петев събра актив от 82 точки и води с точка пред ЦСКА
3 юни 2023 22:33, Анисия Иванова
75

Лудогорец обърна с 3:2 експериментален Левски в голово шоу на стадион „Хювефарма Арена“ и предвкусва 12-ата си поредна шампионска титла след жестоката издънка на ЦСКА.

Двубоят в Разград предизвика доста емоции, имаше обрати и в двете посоки, но в крайна сметка „орлите“ измъкнаха скъпоценната победа.

Капитанът на домакините Кирил Десподов поведе своите към успеха с гол и две асистенции. Той откри резултата от спорна дузпа в 23-ата минута.

След това Левски стигна до шокиращ обрат 1:2 след попадения на Илиян Стефанов в 33-ата минута и Филип Кръстев в 60-ата минута. С голове на Якуб Пьотровски в 66-ата минута и на Игор Тиаго в 72-ата минута Лудогорец обърна отново нещата в своя полза за крайното 3:2.

Така тимът на Ивайло Петев събра актив от 82 точки и води с точка пред ЦСКА само кръг преди края. Левски е 4-ти с 61 пункта и се очертава да играе бараж за участие в Лигата на конференциите.

Анонимен преди 10 месеца
Левски взе ли 4 точки на Разград през сезона досега?Подари ли Попето на Ловеч точка в последното дерби с изпуснатата дузпа? Ай сиктир...
30
7

4

Бай Иван 2 преди 10 месеца
А сега левскарите да кажат- има ли феарпалй в българсйият футбол? Или викат не е важен футбола ,важно е кой ще е шампион.Ами каквато ни политиката такъв ни и футбола.
29
5

15

Корупция като по учебник. Ама Гешев е зает да клати Сийка в Регентската вила в Боровец

14

Само два отбора са си навеждали главата по този начин пред Домус Ага да излезнат с юношите и това са Марек и Миньор. Тея днеска със сините венци се наредиха до тях.
25
9

5

Да не стане тежко гостуване във Варна и победа над ФК Баражен а там да ги чака Славия

Кольо конспиратора преди 10 месеца
Цялото първенстов е купено. Всички отбори играят театър. Пазете се от 5G! И Байдън и Путин са извън-земни.

mad forest преди 10 месеца
До RED MACHINEСлед 7-8 или може би 10-11 години?
20
7

12

Няма по-голям смях, двете цуцки се прецакват една друга, майтап Уили. Това е глупостта на цесекарските отбори. И Стойнето не можа да помогне с царскоселския си отбор.

RED MACHINE преди 10 месеца
Хаха... То беше ясно, че геренбахче ще полегне на турските си събратя от Разград, ама поне да го бяха направили малко по-истинско... Евтин театър... Че ни е сме зле, сме зле ама ние ще сме тези които ще детронираме разграда от първото място. Ако не тази година, то след една, две... Няма да сте вие дуп,едавци сини...
17
6

6

фен преди 10 месеца
Съжалявам ама повече от това не може да се иска дузпа в 100+ мин. Преди това същия съперник ни отвори вратата, сега я затвори. Има още един кръг не се знае нищо. То е ясно че Наско ще продаде каквото може.