"Лудогорец" продължава, би "Балкани" 4:0

В предишния мач биха косоварите
19 юли 2023 23:00, Стела Стоянова
22
Снимка БГНЕС

"Лудогорец" върна разликата от два гола от първия мач с косовския "Балкани", победи 4:0 и продължи в следващата фаза на Шампионската лига.

Първите две попадения реализира през първото полувреме Бърнард Текпетей, за когото това беше дебют в официален мач през сезона.

Третия гол веднага след почивката вкара Матиас Тисера, а след бърза атака в 78-ата минута, разиграна от резервите Спас Делев и Кайо Видал, "Лудогорец" стигна до комфортна преднина.

Първият мач от първия предварителен кръг в Прищина преди седмица завърши 2:0 за косоварите.

Така "Лудогорец" ще играе в следващия предварителен кръг на Шампионската лига срещу един от европейските кошмари на "Левски" - словенския "Олимпия", отстранявал два пъти "сините" в средата на 90-те години.

Ако паднат от люблянчани, българите ще играят в третия кръг за Лига Европа. При неуспех и там следва плейоф за групите на Лигата на конференциите.