Проклятието на новия стадион продължава: Ботев с нова голяма издънка

Крумовград победи пловдивчани с 2:1 като гост
20 авг 2023 21:18, Красимир Ангелов
8

Ботев Пловдив продължава да затъва все по-сериозно, след като шокиращо загуби от новака в елита Крумовград като домакин.

Новакът в елита записа трета победа от началото на сезона в Първа лига, след като играчите на Неманя Миланович направиха пълен обрат и победиха Ботев (Пловдив) с 2:1 като гост в среща от шестия кръг на шампионата.

Новото попълнение на "канарчетата" Ивелин Попов, който записа дебют в днешната среща, откри резултата в 21-ата минута, а в 50-ата „жълто-черните“ можеха да удвоят аванса си, но топката срещна гредата при удар на Самуел Акере.

Само 3 минути след това Крумовград изравни чрез Патрик дос Сантош, а Диего Рапосо донесе успеха на своя тим с гол в 83-ата минута.

Така Крумовград записа трети успех през кампанията и събра актив от 9 точки, с което се изравни с Левски и Лудогорец на петата позиция във временното класиране. Ботев (Пловдив) остава без успех, като регистрира четвърто поражение в шест мача и със само 2 точки заема 14-ото място в подреждането.