Това ни е първи четвъртфинал от 18 години
28 авг 2023 07:11, Александър Попов
15
Снимка: БФВ

България победи Словакия на Европейското първенство по волейбол за жени в изключително драматичен мач. "Лъвиците" се наложиха с 3:2 гейма.

В първите два гейма бяхме неузнаваеми, но направихме фамозен обрат, който ни праща в четвъртфинал.

В залата във Флоренция, възпитаничките на Лоренцо Мичели показаха невероятна психика и след като загубиха първите два гейма с 16:25 и 17:25, намериха сили да вземат следващите три - 25:19, 25:20 и 15:9!

Най-резултатна за нашите бе Радостина Мариновa, която завърши с 21 точки.

Това е първо класиране на женския ни тим в топ 8 на Европа от 18 години насам. На това първенство лъвиците имат 5 победи и една загуба (от домакина Италия).

На четвъртфинала България ще срещне Нидерландия. Битката е на 29 август от 22,00 ч. българско време.