Везенков стартира с победа в НБА

Той отбеляза първите си официални точки
26 окт 2023 09:05, Нели Христова
16

Александър Везенков дебютира с 8 точки официално в НБА, а Сакраменто спечели лесно със 130:114  при гостуването си в Солт Лейк Сити срещу Юта, съобщават от Gol.bg

Българинът записа 15:36 минути на паркета и се справи доста добре в тях, като най-важното е, че е в ротацията на треньора Майк Браун.

Везенков влезе в игра 5 минути и 43 секунди преди края на първата четвърт и само 25 секунди след това наниза тройка от ъгъла, за да отбележи първите си официални точки в НБА.

След това пропусна отдалеч, но пък малко преди края на периода направи успешна добавка. Малко след началото на втората част  наниза още една тройка, като остана на паркета в първите 2 минути от периода.

Гостите взеха контрола някъде към края на първата част, като нанизаха 13 тройки още до почивката, на която водеха със 72:58, а Харисън Барнс бе голямата фигура за тях с 27 точки при 10 от 11 от игра и 5 от 5 отдалеч за тези две четвърти.

След почивката Кралете запазиха контрола върху мача, като в един момент поведоха с 23 точки. Везенков влезе отново в средата на третия период и остана до малко след началото на последния, като изпусна единственият си опит от игра.

Той приключи с 3 от 6 от игра, в това число 2 от 5 отдалеч, взе 2 борби, записа 2 откраднати топки и коефициент от +9 точки с него на паркета.

За победителите Харисън Барнс вкара 33, Домантас Сабонис добави 22 и 12 борби, ДеАрън Фокс се отчете с 18. Следващият мач на Сакраменто е в събота сутринта срещу Голдън Стейт.