Франция и Гърция завършиха 2:2 в Атина за Евро 2024

Петлите са на върха в групата
22 ное 2023 08:10, Анисия Иванова
0
Снимка: БГНЕС/EPA

Франция и Гърция завършиха 2:2 в Атина в последен мач и за двата тима от квалификациите за Евро 2024.

Световните вицешампиони са сигурни участници, след като записаха до момента 7 победи от 7 възможни, но серията им приключи в последния двубой.

Рандал Коло-Муани откри резултата в 42-ата минута след асистенция на Оливие Жиру. Само за 5 минути през втората част "елините" обърнаха в своя полза чрез попадения на Бакасетас (56') и Йоанидис (61').

Юсуф Фофана отбеляза последния гол в мача. Това се случи в 74-ата минута след пас на мегазвездата Килиан Мбапе.

Франция приключва на върха в група "В" с 22 точки и ще играе на Евро 2024. Гърция зае трета позиция с 13 и пропуска финалите, пише "Фокус".