В луд мач Арсенал победи Лутън и оглави класирането

Топчиите са на 5 точки пред Ливърпул
6 дек 2023 09:34, Петър Бойчев
1

"Арсенал" победи драматично "Лутън" с 4:3 като гост в мач от 15-ия кръг на Висшата лига в Англия. Това бе първи успех на "топчиите" при визита на този съперник от 39 г. във всички турнири.

"Арсенал" стигна до успеха с гол на Деклан Райс в 97-ата мин. Преди това Габриел Мартинели откри резултата в 20-ата минута, а 5 след това Габриел Ошо изравни.В края на първата част Габриел Жезус отново даде аванс на гостите. В 49-ата минута Илайджа Адебайо изравни, а в 57-ата минута Рос Баркли направи пълен обрат за домакините. Само 3 мин след това Кай Хаверц изравни, за да се стигне и до победния гол на Райс.

С успеха "Арсенал" събра 36 точки и има 5 аванс пред втория "Ливърпул", който е с мач по-малко.