Жирона съсече Барса на "Ноу камп"

Каталунците вече са лидер в Ла Лига
11 дек 2023 09:14, Петър Бойчев
13

Жирона победи снощи Барса на „Ноу камп“ и даде да се разбере, че не е приятна изненада в първенството, а фаворит за титлата в Ла Лига.

Другият каталунски клуб съсече изумително Барселона с 4:2 при гостуването си в 16-ия кръг. Мачът беше един от най-вълнуващите от началото на сезона.

Жирона, който е собственост на City Football Group и в който имат пръст братята Гуардиола, играе уникален футбол и не случайно разпечата вратата на Барса цели четири пъти.

По този начин вече е едноличен лидер с 41 точки, като има две повече от Реал Мадрид и седем повече от каталунския си съперник.

Украинският голаджия Артьом Довбик откри за новия лидер след асистенция на сънародника си Виктор Циганков още в 12-ата минута.

Барса възстанови равенството с гол с глава на Роберт Левандовски след центриране от корнер в 19-ата минута.
Левият бек на гостите Мигел Гутиерес възстанови аванса на своите в 40-ата със страхотен индивидуален пробив и точен удар.

В 80-ата минува Валери направи 3:1 за Жирона благодарение на асистенция с глава на неостаряващия таран Кристиан Стуани.

Илкай Гюндоган върна Барса в играта в 92-ата минута, но три по-късно самият Стуани вкара от воле за крайното 4:2.