Юнайтед отпадна от Европа, Реал Мадрид обърна Унион Берлин

Изненади в последния кръг на първите групи в ШЛ
13 дек 2023 07:51, Елка Василева
7

Мачовете от последния кръг на първите групи от Шампионската лига донесоха някои изненади.

Байерн Мюнхен победи Манчестър Юнайтед като гост с 1:0 и по този начин изхвърли английския гранд от европейските турнири. Единственото попадение за баварците вкара френският национал Кингсли Коман в средата на второто полувреме.

В другия мач от групата ФК Копенхаген се наложи над Галатасарай с 1:0 у дома и продължи към осминафиналите на най-престижния турнир. Победата за датчаните донесе Лукас Лерегер в 58-ата минута. Галатасарай продължава в Лига Европа и заради помощта на Байерн.

От Група "С" очаквано напред продължиха Реал Мадрид и Наполи. Реал завърши с пълен актив от победи, след като направи обрат срещу Унион Берлин. Във финала на първото полувреме Лука Модрич пропусна дузпа, която вратарят на германците Фредерик Ронов спаси с крак. В ответната атака Давид Алаба направи груба грешка, а Кевин Фоланд вкара за домакините. След почивката Хоселу вкара два гола за Реал в рамките на десет минути и донесе пълен обрат. Алекс Крал обаче вкара за берлинчани в края и вдигна публиката на крака. Дани Себайос донесе успеха на Реал в добавеното време.

В другия мач Наполи победи Брага като домакин с 2:0. Срещата бе решена още преди почивката, като Сердар Саачи си вкара автогол от гостите, а носителят на Златната топка на Африка Виктор Осимен се разписа за втори път за тима от Неапол. Така италианският шампион завърши втори, а Спортинг Брага ще продължи в Лига Европа за сметка на Унион.

В Група "D" Интер не успя да спечели срещу Реал Сосиедад като домакин и двата тима се разделиха с 0:0. По този начин испанският тим завърши на първо място в групата и ще бъде поставен в по-изгодна позиция за жребия за осминафиналите в петък.

В другия мач Бенфика драматично си осигури право на участие в Лига Европа, като вкара така нужния трети гол срещу Залцбург във втората минута на добавеното време чрез Артур Кабрал. Анхел Ди Мария и Рафа Силва изведоха португалците напред, а Лука Сучич върна едно попадение за австрийците след почивката. При този резултат Бенфика щеше да е аут от евротурнирите през пролетта, но Кабраб спаси честта на "орлите" в последния момент.

Унион Берлин - Реал Мадрид 2:3 (1:0)
голмайстори: 1:0 Кевин Фоланд 45+1, 1:1 Хоселу 61, 1:2 Хоселу 72, 2:2 Алекс Крал 85, 2:3 Дани Себайос 89

Залцбург - Бенфика 1:3 (0:2)
голмайстори: 0:1 Анхел Ди Мария 32, 0:2 Рафа Силва 45+1, 1:2 Лука Сучич 57, 1:3 Артур Кабрал 90+2

Интер Милано - Реал Сосиедад 0:0