Лудогорец победи шампиона на Полша с 3:1

В следващата си контрола ще се изправи срещу чешкия Теплице
27 яну 2024 19:10, Анисия Иванова
6
Снимка: БГНЕС, архив

Отборът на Лудогорец постигна втора победа в предсезонните контроли. Шампионите на България удариха полския първенец Ракув с 3:1. Преди три дни орлите надделяха с категоричното 3:0 над Олимпия Любляна.

Срещу Ракув Квадво Дуа откри резултата още във втората минута след отличен пас на Кайо Видал отляво. Поляците изравниха четири минути по-късно чрез Църнац. Само 120 секунди по-късно резултатът стана 2:1 за Лудогорец, след като Ковачевич си отбеляза автогол. Рик Джонатан фиксира крайното 3:1 в последната минута.

"Орлите" можеха да постигнат далеч по-изразителен успех, ако не бяха пропуските през първото полувреме. Веднъж и гредата помогна на Ракув след удар на Пьотровски преди почивката.

В следващата си контрола на 30 януари Лудогорец ще се изправи срещу чешкия Теплице.