Червен картон извади Хосе Кордоба
17 фев 2024 19:30, Стела Стоянова
6
Снимка БГНЕС, архив

С човек по-малко Левски победи с 2:1 като гост Пирин Благоевград в първия мач за двата отбора от пролетния дял на efbet Лига.

В герой за "сините" се превърна Рикардиньо, който донесе успеха в 40-ата минута след безумна грешка на защитника на домакините Моду Диане.

Малко преди това гостите останаха с човек по-малко на терена заради директен червен картон на Хосе Кордоба.

Столичани поведоха чрез Марин Петков, "Орлите" изравниха с гол на Юго Комано. По-интересните моменти в мача бяха през първото полувреме, а след почивката Пирин така и не се възползва от численото си предимство и не застраши сериозно Пламен Андреев.

Загубата на домакините можеше да бъде и по-изразителна, ако не бяха добрите намеси на Максим Ковальов през втората част.

С победата Левски събра 38 точки и се изкачи на 4-то място, докато Пирин остава с 16 пункта и заема 14-та позиция.

В следващия кръг "сините" приемат Арда Кърджали, като срещата е в събота от 17:45 часа, докато в петък от 15:00 часа благоевградчани гостуват на Ботев Враца.