Победи Берое с 2:0
26 фев 2024 20:03, Стела Стоянова
3
Снимка БГНЕС, архив

Лудогорец се върна на върха в класирането на efbet Лига, след като в мач от 22-ия кръг победи с 2:0 Берое.

Головете в Стара Загора вкараха Франсиско Гомес-Сон в 24-ата минута и Руан Секо в 63-ата минута. Секунди след подновяването на играта домакините останаха с човек по-малко на терена, след като вратарят Родриго Ачинели сбърка, вследствие на което игра с ръка извън наказателното поле и получи директен червен картон.

Успехът на разградчани можеше да бъде и по-убедителен, но попадение на Секо през първото полувреме беше отменено от ВАР за засада. 22-годишният бразилец обаче затвърди отличната форма, в която се намира. Той се разписа и миналата седмица при успеха с 3:1 над Черно море и вече има 8 гола в първенството.