Берое и Ботев Враца завършиха наравно 2:2

Старозагорци остават на 11-та позиция в Първа лига
Обновена: 15 мар 2024 18:50 | 15 мар 2024 18:43, Анисия Иванова
3
Кадър: БНТ

Първият двубой от 25-ия кръг от Първа лига между Берое и Ботев Враца завърши наравно 2:2.

"Зелените" взеха аванс в резултата в 17-ата минута. Жорди Говеа и Франсиско Сагардия направиха двойно подаване и капитанът на Берое се разписа в мрежата на Ботев Враца.

Десет минути след началото на втората част Себастиан Вия проби и подаде за Сагардия, който би от движение, но топката срещна гредата.

Пет минути по-късно Ботев Враца изравни, след като Мартин Смоленски изпълни ъглов удар, а Браян Переа засече топката с глава в мрежата на Берое.

В 71-ата минута Вини Трибуле изведе Вия, а той пусна към Джани Политино, който реализира за 2:1 на празна врата. Попадението първоначално беше отменено, но след намесата на видео асистент реферите резултатът отново беше в полза на домакините, съобщи БНТ.

Дълбоко в допълнителното време врачани достигнаха до равенството. След сериозно разбъркване в наказателното поле, Даниел Генов успя да прати топката в мрежата след неубедителна изява на вратаря Мота и защитата на Берое.

Старозагорци остават на 11-та позиция, докато Ботев Враца заема 15-то място в Първа лига.