"Твърде добър си за мене", призна Ханфман след мача
26 мар 2024 08:28, Петър Бойчев
5
Снимка БГНЕС

Григор Димитров изнесе един от най-силните си мачове от години, като прегази германеца Яник Ханфман с 6:1, 6:0 на Мастърс турнира в Маями рано тази сутрин.

Двубоят приключи за 46 минути - удивително и рядко виждано в елита на мъжкия тенис в мач от такъв турнир. Григор даде 4 точки на Ханфман на свой сервис в първия сет, когато германецът взе и единствения си гейм в мача.

Втората част бе направо смущаваща - геврек на нула, както и 0 в графата с точки за Яник на сервиса на Гришо. Този втори сет продължи едва 22 минути. Наистина - такива неща в тениса на Мастърс не се виждат никак често.

След края дори се чу и видя ясно при поздрава на двамата на мрежата пред камерите, как световният №56 Ханфман каза на българина: "Твърде добър си за мен!", посрещнато с усмивка от Димитров.

След лекцията по тенис, сега за Григор идва осминафинал срещу поляка Хуберт Хуркач, който по-рано в понеделник вечер преодоля много трудно Себастиан Корда - 7:6, 6:7, 6:3, за повече от два часа.

Българският ас ще играе на осминафинал в Маями едва за трети път в кариерата си. Срещата на Димитров и Хуркач трябва да е късно вечерта във вторник. Мачът със сигурност ще се предава пряко по MAX Sport 1 HD.