"Ливърпул" е начело в класирането на английската Висша лига

"Арсенал" измъкна 0:0 при гостуването на "Манчестър Сити"
31 мар 2024 20:57, Нели Христова
2

"Арсенал" измъкна 0:0 при гостуването на "Манчестър Сити" и това равенство изведе "Ливърпул" начело в класирането на английската Висша лига 9 кръга преди края.

Преди дербито в Манчестър "Ливърпул" успя да обърне у дома "Брайтън" с 2:1. Гостите поведоха още във 2-ата минута чрез Дани Уелбек. В 27-ата Давид Луис изравни, а в 65-ата Мохамед Салах завърши обрата. Салах отправи 12 удара към вратата на гостите в двубоя, което е рекорд в историята на Премиършип.

Така след 29 изиграни мача "Ливърпул" има 67 точки. "Арсенал" е втори с 64, а "Манчестър Сити" е с 63.

В сряда "Арсенал" приема "Лутън", а "Манчестър Сити" е домакин на "Астън Вила". В четвъртък "Ливърпул" пък приема абсолютният аутсайдер "Шефилд Юнайтед".