"»грахме почти три часа", недoволства «латко ƒалич
ќбновена: 25 юни 2024 10:43 | 25 юни 2024 10:29,  расимир јнгелов
19
—нимка: Ѕ√Ќ≈—

—тарши треньорът на национални€ отбор на ’ървати€ «латко ƒалич бе недоволен от това колко много време бе добавено в кра€ на двубо€ срещу еврошампиона »тали€, завършил при равенство 1:1 в група "¬" на ≈вропейското първенство по футбол. √лавни€т съди€ назначи 8 минути продължение, като точно в осмата минута »тали€ изравни, за да изхвърли хърватите от турнира.

"Ќе може да имаш осем минути добавено време след този мач. “ова е безсмислено", за€ви ƒалич, цитиран от агенци€ "–ойтерс".

"Ќ€маше толкова много прекъсвани€ в играта или толкова много фаулове, които да оправда€т това. Ќе искам да вдигам шум, но мисл€, че ’ървати€ тр€бва да бъде призната и уважавана. »грахме почти три часа", добави хърватски€т селекционер.

“имът на »тали€ се нуждаеше от точка, за да продължи напред, докато футболистите на ’ървати€ - от победа, за да останат в турнира, като сега шансовете и за продължаване напред са съвсем минимални.

ƒалич обаче вече в€рва, че неговата страна е аут от турнира.

"— јлбани€ допуснахме гол в последната минута, днес също в последната минута. ћога само да поздрав€ момчетата за борбата, желанието и саможертвата, ко€то показаха. Ќо ето, това не е наши€т турнир", каза той.

"’ървати€ се представи добре, особено през първото полувреме. Ќе допуснахме гол, това не усп€хме да направим срещу »спани€ и јлбани€. ћога само да поздрав€ момчетата за страхотната битка. Ќо пропуснахме общо две дузпи, допуснахме два гола в добавеното време, това е. “еори€ за продължаване? ≈, не можем да повли€ем на това. ƒържахме ситуаци€та в наши ръце. Ѕлагодар€ на хората, които ни подкреп€ха. —ъжал€вам за т€х, най-вече съм разочарован от това", завърши «латко ƒалич.

ќще новини от ≈вро 2024 четете в Gol.bg

“ова се случи Dnes, за важното през ден€ ни последвайте и в Google News Showcase

јнонимен преди 2 седмици
“ози ћодрич е пълна карикатура и във футболно и във външно излъчване, ако не знаех че е футболист, бих си помислил че е сл€зъл от сцената на —атирични€.
14
0

3

! ќтговори
Ќ€ма оправдание за пенсионерите от ’ърватска. “ози им отбор е изп€та песен още от световното във ‘ранци€ 2018. —ъвсем отделна тема е, че заради могото мотане и бавене започнаха да дават повее допълнително време, така че да има около 90мин игра. јко не тр€бва да стане като баскетбола - свирне ли съд€та - спира и часовника.
13
8

0

! ќтговори
Tенгри кан преди 2 седмици
’ърватите заслужено спечелиха срещата;))) Ќавремето, повече от 3 минути добавено време не се допускаше, сега 10-15 минути са нищо, т.е. това е едно ц€ло продължение, при положение, че мача е 90 минути! јко 90 минути си спал и губиш, ти губиш и толкова!  акво е това, по едно полувреме, продължени€? Ќаправеное, за да се бутат по-заможните отбори, напред като спагетите от »тали€. ∆алки спагетари!
12
6

0

! ќтговори
ћари€н преди 2 седмици
¬ие първо си класирайте отборчето и тогава ми коментирайте хърватите.
11
3

17

! ќтговори
ќбективен преди 2 седмици
“ези хърватчета нещо твърде насериозно се взеха последно време и си въобразиха, че са велик отбор. ƒобро утро, «агреб!
10
11

5

! ќтговори
ƒико —ашев преди 2 седмици
—лед изравнителни€т гол, съди€та веднага свири край на мача. Ќе даде шанс на хърватите дори една атака да направ€т, €вно страхът е бил доста гол€м. ј се загуби време след отбел€зването на гола, до изпълнението на центъра. Ѕавеното на играта си е било редовен номер. —тоичков навремето как бавеше, кл€каше и започваше да си връзва обувките и тн...

Ѕеновска пипа преди 2 седмици
Ѕро€т на добавените минути не се определ€ от това колко прекъсвани€ е имало или колко са били фаловете. ќпредел€ се от това кой е отборът, за когото резултатът е неблагопри€тен и има нужда от време да вкара гол. јко срещу ’ърватска играеше н€кой друг отбор, не от фаворитите, то продължението щеше да е 2-3 мин.
7
6

18

! ќтговори
ѕри смените се влачеха, прегръщаха, бавеха топки, уфл€нквахте се и най накра€ изревахте. јко не се б€хте бавили толкова н€маче да има 98 минута. Ѕаси тарикатите. ѕодкреп€м всички балкански отбори без хърватска