Черно море потопи Славия в първи мач от пролетта

Варненци биха "белите" с 2:0, вече са в топ 6
Обновена: 27 фев 2015 16:35 | 27 фев 2015 16:35, Александър Попов
6
Снимка: Булфото

Черно море удари с 2:0 Славия в първа среща от 20-ия кръг на "А" група. Попаденията за варненци забиха Петър Златинов от дузпа (43) и Себастиан Ернандес (69).

След тази победа Черно море се изкачи до шестото място с 28 точки, колкото има и Левски, но сините са с мач по-малко. Славия пък продължава да е на незавидното девето място с едва 20 точки.

Трябва да се отбележи, че "белите" играха в намален състав повече от едно полувреме, след като директен червен картон в 41-ата минута получи Цветомир Панов.

Тогава Панов направи дузпа срещу Матиа Курьор и съдията Ивайло Стоянов-Сватбата го прати преждевременно под душовете.

Така Черно море започна отлично пролетния дял от първенството и вече се намести в Топ 6, преди изиграването на останалите срещи от кръга.