Черно море спечели Купата на България след драматичен мач

"Моряците" надвиха Левски с 2:1 с човек по-малко на терена
Обновена: 30 май 2015 22:59 | 30 май 2015 22:58,
239

Черно море успя да победи Левски с 2:1 след продължения и уникална драма, и така грабна Купата на България на стадион "Лазур" в Бургас.

Мачът се превърна в истински футболен празник заради подкрепящите двата тима фенове, а освен това отборите на терена дадоха всичко от себе си и до голяма степен оправдаха очакванията.

Голът за "Сините" бе на Антонио Аниете, който реализира в 71-ата минута и така на практика той бе на път да донесе трофея на тима си, но в 92-ата минута Бакари изравни. В 118-ата минута Курьор потопи в сълзи противника с гола на обрата.

"Моряците" обаче бяха с човек по-малко от 39-ата минута, когато Стенио бе изгонен след втори жълт и червен картон.

С победата си и трофея Черно море си осигури място в Лига Европа, като ще играе като непоставен от втория квалификационен кръг.

Това е първа Купа на България за тима изобщо.

Четете още новини от "Спорт" в Gol.bg

239
25
1

29

Анонимен преди 8 години
Praznik za bqlata 4ast ot naselenieto na stranata.
24
3

23

Milicionerskite komunisti otnovo postaveni na mqstoto im na bunishteto na istoriqta. Celiqt kvartal Fakulteta v traur, a bqla Sofiq praznuva! A burgazliite da vnimavat: 10 000 rogati i iznasileni g*oveda besneqt iz grada.
23
2

37

Подуенци сменете си името, имате ли позволение от близки на Левски да му ползвате името. Нито на изток или на запад няма такива идиотия по света отбор да носи името на национален отбор
22
19

11

Само Левски преди 8 години
хъмм биха си ни с игра, но също така имаха и много късмет.Макар че не спечелихме, съм доволен от мача, сега късмет какво да го правиш...Само Левски!
21
2

66

бургазлийка преди 8 години
Нищо против отбора, обаче феновете на Левски са пълни селяни. Цял ден викове и крясъци, в морската градина пълна селяния, безразборно хвърляне на пиратки по плажа, тотален дискомфорт причиниха на всички плажуващи и излезлите на разходка или на капанче. За капак изпочупиха стадиона, какво са им винавни седалките ? Кой знае сега какви селянии и безредици ще има тепърва. Да си събират багажа и обратно към София, там да трошат !
20
1

24

Fk Govedo. Fk Donosnik. Sram za Bylgariq.
19
3

23

Футболните съдии масово започват да ослепяват! Иначе бравос на Черно Море - напълно заслужено.
18
3

36

Kolko 4ista i priqtna beshe Sofiq dnes bez 10 000 romi.
17
2

42

Отборът на ДЪржавна сигурност, Цола Драгойчева, Борис Солаков, Балканбанк, ВИС-2 и ДПС загуби!Някой да е изненадан?
16
2

62

Велики 10 моряци срещу цялата сбирщина: цялата говежда България която се беше събрала. То не беше съмнително взимане на невъзможни мачове като тези с Лудогорец и Монтана, съдии като днешния поръчков рефер, повече билети за тях в съотношение 1:4... е , и това не стигна да бъдем пречупени. С тази борба се надявам да сме спечелили уважението и симпатиите на неутралния фен.
15
4

20

ДОЛУ УЕФСКИ преди 8 години
До АТАКИСТЧе съдията оплеска мача две мнения няма. Но не се знаеше при 10 срещу далече дали мачът нямаше да свърши още в 90-та минута. Само с Гаджев и Прохазка отбор не става. Домувчийски е *** и от Пловдив го изгониха навреме. Даже много го търпяха. Сега трябва да го шутират и от Подуене
14
2

30

gost преди 8 години
Евала на моряците доказаха отборса а тия наи невероятните левски с наи невероятната публика си проспаха сезона за кои ли пат след като всеки ккоито прогресира им е крив мисля да тарсят вината в себеси не бе цска не бе които и да е има господ рогати и за вас евала моряци клин клин избива интересно мие кадее сега синия ден нема купа нема никои и наи сериозно дано отнесат наказание от фифа и уефа за това безобразие това лие им истнската публика
13
2

38

,,Левски" лупаха ,,Марек" и ,,Хасково" и си мислеха,че са нещо. И сега какво стана?
12
2

28

Ииии стадиона остана без седалки, а бургаските стъклари ще имат работа.