ЦСКА-София надви Ботев Пловдив с гол в продължението

В герой се превърна Стефано Белтраме
16 авг 2020 22:05, Александър Попов
19
Снимка: LAP.bg

ЦСКА-София победи трудно Ботев Пловдив с 2:1 на ст. "Българска армия" и записа първа победа в новия шампионат. Победният гол вкара Стефано Белтраме в 92-рата минута, след като Али Соу бе фаулиран на границата на наказателното поле.

Белтраме стреля силно в ъгъла на вратаря на канарчетата Георгиев, който изби топката, но в собствената си мрежа.

Двубоят започна отлично за ЦСКА, като още в началото Соу имаше възможност да изведе "червените", но ударът му бе отразен, а Енрике от непосредствена близост стреля в аут.

Все пак ЦСКА стигна до гол, като това бе дебютно попадение за Юнус Санкаре. Той се разписа с мощен шут от 7-8 метра при разбъркване в полето на Ботев.

След силното първо полувреме последва спад в играта на ЦСКА, липсваха и положенията. Ботев пък изравни с първия си точен удар в 60-тата минута. Неделев центрира от корнер, а Еспиноса също се разписа за първи път за новия си отбор.

В ответната атака Али Соу излезе сам срещу вратаря след отличен пас на Тиаго, но Георгиев спаси удара му.

Така се стигна до дадоното от съдията продължение, в което Белтраме донесе трите точки за столичани.