Монако изненада ПСЖ като гост

Монегаските завързаха още повече битката за титлата
22 фев 2021 08:20, Александър Попов
1

Монако срази с 2:0 като гост Пари Сен Жермен, дни след като парижани нанесоха звучен шамар на Барселона, и го смъкна на третото място в класирането.

Това бе 6-ата загуба за шампионите и трета у дома. ПСЖ е с 54 точки - 4 по-малко от лидера Лил и една зад Лион.

Софиан Диоп откри за Монегаските още в 6-ата минута с удар отблизо, което бе най-ранният гол отбелязан от гостите на „Парк Де Пренс” от 2018-а година.

Защитникът Гилермо Марипан шокира допълнително шампионите, когато удвои преднината в 51-ата минута с отличен завършващ удар. Кевин Фоланд пропусна да направи триумфа на гостите още по-категоричен, когато от добра позиция стреля неточно.

Така Монако записа първата си победа в Париж от 2016-а. Хората на Нико Ковач са 4-и с 52 точки и определено са в борбата за титлата, тъй като са само на 6 точки от първото място.