Бразилия - Чили и Мексико - Холандия са първите осминафинали

Селесао победи Камерун с 4:1, а "Ацтеките" удариха Хърватия с 3:1
Обновена: 24 юни 2014 14:32 | 24 юни 2014 01:18,
11

Бразилия срещу Чили и Мексико срещу Холандия са първите осминафинали на световното първенство по футбол в Бразилия.

Двойките се оформиха, след като приключиха мачовете в Група А на Мондиала. Домакините от Бразилия очаквано разгромиха Камерун с 4:1 и спечелиха първото място в групата.

Звездата на тима Неймар отново бе решителната фигура, след като вкара първите два гола. Между тях Жоел Матип върна един гол. След почивката Фред и Фернандиньо вкараха нови два гола за успеха.

И те се оказаха от решително значение, защото головата разлика реши нещата в групата. Мексико победи Хърватия с 3:1 и завърши с равни точки с Бразилия - по 7. "Ацтеките" обаче завършиха с по-лоша голова разлика.

В един момент обаче имаше шанс нещата да са различни, защото Мексико водеше с 3:0 след голове на Рафа Маркес, Андрес Гуардадо и Хавиер Ернандес в рамките на само 10 минути. Иван Перишич обаче намали за Хърватия, която завърши мача с човек по-малко заради директния червен картон на Анте Ребич.