Дори да следвахме Швеция, COVID-19 пак щеше да удари икономиката

По външноикономическа линия беше без значение дали България се затваря, или не
29 сеп 2020 11:26, Ния Христова
14
Дори да следвахме Швеция, COVID-19 пак щеше да удари икономиката
Чисто икономически България няма как да не е функция на това, което се случва в Европа. Дори страната ни да беше подходила като Швеция, икономиката й пак щеше да е ударена. По външноикономическа линия нямаше значения дали България се затваря, или не. Това каза Георги Ганев, икономист, преподавател, Център за либерални стратегии, в предаването “Светът е бизнес” по Bloomberg TV Bulgaria
 
Ганев коментира и предложението на Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) за данъчни реформи у нас. Той е на мнение, че моментът не е удачен за такива промени. 
 
"Да се увеличи данък доход с 15%, особено ако не се въведе необлагаем минимум, ще навреди най-сериозно на по-бедните хора у нас. Понижение с 5% на ДДС би било облекчение, ще се отрази на всички потребителски крайни цени, но не с пълните 5%". 
 
Цялото интервю можете да гледате във видеото ТУК

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


14
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
11
0
 
0
 
! Отговори
Анонимен преди 3 години
Що за либерални стратегии без наличието на либерални партии било то по съвместимост народни,демократични,републикански,монархистки,капиталистически,социалистически,комунистически,радикални,други разновидности за съчетания по признаци от идейни нагласи в обществата по форми с начини на управление с убежденията-религиозни,светски как допълнения за идеята либерална изразяваща се в обществено-икономически измерения с производствени взаимо/отношения,средства приложими за нея опонирища на консерватори
10
0
 
0
 
! Отговори
Анонимен преди 3 години
Работата хептен взе да прилича,като в Османската империя.Евреите,които бъкали покрай Портата( естествено,с турски имена),предложили на султана да събират те данъците,а снего да договорят сума,която да му изсипят наведнъж..и всичко това,срещу съотвтния ферман.Договорили се и турското робство се превърнало в криптоеврейско,при което пазарите за роби процъфтяли,а преди падането на Империята през 1918 г, в Стамбул,най многобройно население,било еврейското - исторически факт!Честито робство,гойчет
9
2
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 3 години
Тук затвориха търговски обекти и градове, паркове, плажове, планини, а пускаха хора отвън да се прибират. Големите мерки. Да не говорим за чувалите, площадките с трупове, пророкувани от НОЩ. Всички лоши мерки се копираха от света. А на засегнатите предложиха заеми с условия
8
1
 
0
 
! Отговори
Анонимен преди 3 години
Ами давай тогава да си караме със старите 10% и на хората с минимална заплата и хората с три бона заплати!
7
1
 
4
 
! Отговори
Бе преди 3 години
Каква Швеция , избийте си ги от главите тия глупости ! Първо там общественото съзнание е съвсем различно, а и се видя, че ние се справихме много по-добре от тях ! Шведите могат да се фръцкат само пред страни като Испания и Англия, които поради закъснели реакции на управляващите, са 10-20 пъти по-зле от други като нас в процентно отношение !
6
1
 
1
 
! Отговори
Анонимен преди 3 години
Между другото, това е точно така. За икономиката е лошо това, че в САЩ и ЕС има много мерки, а не това, че България се затвори.
5
1
 
1
 
! Отговори
Анонимен преди 3 години
До Анонимен 1Разлика в манталитета
4
4
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 3 години
Каква икономика?
3
6
 
7
 
! Отговори
офф преди 3 години
Швеция и Беларус са за пример. Не се подадоха на корупцията! Иначе ,щеше да е доста по-лек ударът на икономиката, от безмислените мерки у нас, където няма нито пик нито вълни от К19!
2
0
 
7
 
! Отговори
Анонимен преди 3 години
Малцинствата в България Масово не спазват правилата, те правят лошия рейтинг.ходят с каруци за *** и се хвърлят както в басейн в контейнерите за смет :)
1
2
 
16
 
! Отговори
Анонимен преди 3 години
В Швеция спазват много повече ограничения заради вируса в сравнение с България. Разликата е, че в България ограниченията, колкото и да са малко, се налагат от властта и не се спазват, а в Швеция властта не ги налага, а само ги препоръчва, но масово се спазват.