Куба спря българската мечта за финал на Световното

България загуби с 2:3 гейма, остана извън голямата четворка
Обновена: 7 окт 2010 09:56 | 7 окт 2010 00:27, Красимир Ангелов
204

Националният ни отбор по волейбол загуби в един спиращ дъха мач с 2:3 гейма от Куба и остана на второ място в група "Q".

Така "лъвовете" пропуснаха шанса си да влезнат в голямата четворка и ще се борят за класиране от 5-то до 8-мо място в Модена.

Куба на свой ред продължава към полуфиналите, където ще мери сили със Сърбия. В другата среща домакинът на турнира Италия се изправя срещу Бразилия.

Милиони българи проследиха безспорно най-красивият и интересен мач до момента, като има защо да съжаляваме, на няколко пъти бяхме на косъм от успеха, но уви, късметът и нервите ни не издържаха.

Все пак националите ни показаха невероятен дух и концентрация, като целият отбор заслужава огромни аплодисменти за мъжката си игра.

Вижте как се разви мача

204
79
2

10

Анонимен преди 13 години
Велики са нашите . Добре че са те да ни карат да се чустваме хора. Може да не сме взели злато, но всяка година ни радват и всички се страхуват от нас . Какво повече да искаме от тези хора.
78
1

7

Разбирачът преди 13 години
В едно състезание победителят е само един! Не упреквайте Тошко за грешката във втория сет, на всеки може да се случи. Спомнете си само, как Роберто Баджо изпусна дузпа срещу Бразилия на финала на световното в САЩ. А и едва ли има играч, който да не желае да спечели, освен, ако не е заложил нс тото срещу себе си, ама това е друг въпрос. И дайте прогноза за мача в събота. Уелс или България? Кой е с по-голям шанс?
77
3

4

Зорница преди 13 години
Знам, че ти е трудно да си отговориш на въпроса. Мисленето не ти се отдава. С куха лейка не ми се спори. Може би си чувал, че по-умният винаги отстъпва. Понеже не ми се копае доста метри под земята, за да съм ти на нивото, сладки сънища, анонимен *** :)

bbb преди 13 години
просто мястото ние от 5 до 8.щом паднахме от куба значи сме по слаби.няма за какво дасе сърдим на никои.сами си избрахме тази група след като можеше дасе паднем с германия и чехия в една група.там щяхме почти сигурно дасме първи,но българска работа.бразилците можеха и даги освиркат онзи мач но те щеси станат световни шампиони а нашите щесе задоволят с това.направете си сметка щом бразилците ги беше страх от куба.още тогава разбрах че нени чака нищо добро срещу куба.сами сиго направиха.***!
73
1

21

sion преди 13 години
Има моменти , които се помнят дълго..И не е важно дали ще загубиш или ще спечелиш - важно е да го направиш с високо вдигната глава!!! Тези момчета ме накараха да се чувствам горд , че съм българин!! Благодаря и поклон!!!

Ринго преди 13 години
Браво на мочетата ! Истински български юнаци !

6

Не споделяй тук личния си опит от интимните ти преживявания с мъжете :) Не му е мястото.
67
5

8

разбиращ преди 13 години
Стига сте плюли момчетата. Всички играха на 100% и се раздадоха напълно, но толкова си могат. Просто само с двама волейболисти на световна класа не става. Освен Матей и Владо другите момчета са на средно ниво, а за медалите е необходим цял отбор от много добри играчиМачът беше напълно равностоен, но късметът беше на страбната на кубинците
66
2

8

Точка за точка си беше мачът.Горе главите !

12

Не мисля, че волейболистите се изложиха. Напротив! Играха чудесно и силно. Наваксаха разликата във втория гейм, а си мислех, че срещу Куба това е невъзможно. Нищо, че този гейм паднаха, а после загубиха мача. Като ги гледах как играят заедно, като отбор, ми се прииска повече българи да се "борят" по този начин с проблемите. Да, стана ми мъчно в края на мача, защото заслужавахме победата, но момчетата трябва да бъдат поздравени за играта си. Играха силно срещу силен съперник.
63
3

14

37831 преди 13 години
Предпочитам да играем за 5-6 място отколкото да направим това, което направиха Бразилците.Това е гнусна работа.
62
9

4

кво се кефите бе калъфи,стига лицемерие,не видяхте ли че изпуснахме готова победа
61
6

3

И какво се оказва? Загубата на Бразилия от България е най-ценната им победа в турнира! А ние, понеже сме големи спортсмени - хайде да се борим за 5-8 място. Да, ама *** от Латинска Америка пак ще станат световни шампиони ( за огромно съжаление, защото са ми изключително неприятни фекалии), а ние ще си останем със спомените за прпуснатия шанс...