Треньорът на Шалке: Не играхме добре в защита

"Юнайтед създаваше шанс за гол в почти всяка минут"
Обновена: 27 апр 2011 09:28 | 27 апр 2011 09:21, Красимир Ангелов
3

Приказката за Шалке 04 е на път да приключи. Първото участие на отбора на полуфинал в Шампионската лига започна катастрофално със загуба 0:2 у дома от Манчестър Юнайте.

Така "кралскосините" се нуждаят от чудо и победа с 3 гола в Манчестър, за да продължат на финала.
Треньорът Ралф Рангник изрази съжение за пропуските в отбрана.

"Истината е, че играхме добре в първия четвърт час. После допуснахме много грешки. Особено в отбрана. Юнайтед създаваше шанс за гол в почти всяка минута", заяви Рангник.

Вратарят Мануел Нойер се представи отлично. Той спаси половин дузина положения и игра с топката по-често отколкото двамата нападатели взети заедно. Нойер докосна топката 60 пъти, срещу общо 58 за Раул (28) и Еду (30).