Каталунците спечелиха с 3:1 като гости, крачат уверено към титлата
Обновена: 14 яну 2013 09:25 | 14 яну 2013 00:02, Друми Георгиев
2
Лео Меси бележи първия гол в мача. Снимка: Ройтерс

Малага падна с 1:3 от лидера Барселона в двубой от 19-ия кръг на испанската "Ла Лига", който се игра на стадион "Ла Росаледа".

Гостите откриха резултата в средата на първата част, след като Лео Меси получи неочакван подарък от Игнасио Камачо, върнал необмислено назад към Кабайеро. Домакините стояха много добре на терена и с изключение на минутите след гола, оказаха сериозна съпротива на своя далеч по-именит противник.

Каталунците удвоиха своята преднина веднага след почивката, когато Лео Меси пусна приказен пас към Сеск Фабрегас и испанецът нямаше какво друго да стори, освен да отбележи, останал сам срещу вратаря.

Десетина минута преди края на мача Тиаго Алкантара се разписа след комбинация с Меси. Гостите контролираха играта, но в последната минута допуснаха гол във вратата си, дошъл след майсторско изпълнение от фаул на Буонаноте.

След заслужената победа Барса събра актив от 55 точки, записвайки най-добрия полусезон в историята на испанския футбол. Малага е пети в таблицата с 31 пункта.