Байерн срещу Ювентус на четвъртфиналите на Шампионската Лига

Реал Мадрид и Барселона изтеглиха леки съперници на жребия
15 мар 2013 17:41, Друми Георгиев
19
Това са двойките в Шампионската лига. Снимка: Гети

Байерн Мюнхен срещу Ювентус е дербито от четвъртфиналите на Шампионската Лига. Това отреди преди минути тегленият в Нион жребий.

Двата тима се изправяха един срещу друг на три пъти в близката история на Шампионската Лига. През 2004 година те си размениха по една победа с 1:0 в груповата фаза, а година по-късно си размениха победи с по 2:1. През 2009 те отново се паднаха в една група и завършиха 0:0 в първия мач в Мюнхен, но на реванша в Торино Байерн спечели внушителна победа с 4:1

Другите големи фаворити Реал Мадрид и Барселона се разминаха и изтеглиха сравнително леки съперници. Мадридчани ще играят с турския Галатасарай, а каталунците ще спорят с ПСЖ.

Реал и Галатасарай имат три мача един срещу друг. През 1999 година турският тим изненадващо победи испанците с 2:1 за суперкупата на Европа след продължения. През 2001 година Реал елиминира Галатасарай на четвъртфиналите на Шампионската Лига след 2:3 в Истанбул и 3:0 на Бернабеу.

Интересното е, че двама бивши играчи на белите ще се изправят срещу мадридчани. Това са Уесли Снайдер и Хамит Алтънтоп.

В двубоя между ПСЖ и Барселона най-интересно ще бъде завръщането на Златан Ибрахимович на Ноу Камп. Шведът е наказан за първия двубой, но ще е на линия точно за реванша в Испания.

Барселона и ПСЖ изиграха контрола миналото лято и завършиха 2:2. Преди това за последно те се срещнаха на финала на КНК през 1997 година, когато с гол на Роналдо каталунците победиха с 1:0. През 1994-1995 година пък французите елиминираха Барса на четвъртфиналите след 1:1 и победа с 2:1.

В последния двубой се паднаха Малага срещу Борусия Дортмунд, като и двата тима ще се надяват приказката за тях да продължи.

Ето и всичките двойки в Шампионската лига:

Малага - Борусия Дортмунд
Реал Мадрид - Галатасарай
ПСЖ - Барселона
Байерн - Ювентус

Първите мачове са на 2 и 3 април, а реваншите са на 9 и 10 април. Първите отбори в двойките са домакини в първия мач.