Манчестър Сити с решителна победа по пътя към титлата

"Гражданите" спечелиха с 3:2 като гост на Евертън и са почти сигурни шампиони
Обновена: 3 май 2014 21:43 | 3 май 2014 21:30,
7
Един Джеко ликува след първия си гол. Снимка: Ройтерс

Манчестър Сити преодоля най-голямото си препятствие по пътя към титлата, след като победи с 3:2 като гост Евертън в мач от 37-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Гудисън Парк".

Рос Баркли откри за домакините с прекрасен гол в началото на мача, но малко след това Серхио Агуеро изравни. Последваха два гола на Един Джеко непосредствено преди и след почивката и Сити поведе с 3:1. Ромелу Лукаку намали в средата на второто полувреме, но до края Сити издържа.

Така "Гражданите" са само на две крачки от това да станат шампиони за втори път в последните три години.

В сряда те приемат Астън Вила, който до тогава практически ще е гарантирал оцеляването си във Висшата Лига, а следващия уикенд са домакини на Уест Хям, който също се спаси от изпадане.

Евертън от своя страна окончателно загуби шансове за влизане в Топ 4, тъй като изостава на 4 точки от Арсенал, а до края на първенството има да изиграе само един мач.

Прочетете подробности за Евертън - Манчестър Сити

7
4
0

2

Анонимен преди 10 години
А пък тия мъхове от Ман. Юнайтед продължават да си ги *** у дупенцето, със или без Мойс...
3
3

5

с. преди 10 години
Абе напазарували!Челси ако не се бяха издънили срещу Кристъл Палас,Съндърланд и така нататък и ако не бяха надънили Ливърпул с 0-2 Шити с титла знаеш ли га!?Просто имаха късмет!За мен най-заслужаваха Челси или Ливърпул,но така било писано!