Секунди разделиха Атлетико от триумф
Обновена: 25 май 2014 08:54 | 25 май 2014 00:35,
86
Снимка: Ройтерс

Реал Мадрид сбъдна мечтите си и спечели така бленуваната десета европейска титла. На финала на Шампионската Лига в Лисабон Белите победиха с 4:1 Атлетико Мадрид и грабнаха "Ла Децима".

Атлетико Мадрид обаче може да се чувства горчиво ощетен от съдбата, тъй като секунди разделиха "Дюшекчиите" от триумф. Те водеха с 1:0 с гол на Диего Годин и вече се виждаха победители.

В 93-та минута обаче Серхио Рамос спаси своя тим с драматичен изравнителен гол с глава и докара мача до продължения.

Там Реал имаше сериозно психологически преимущество и вкара цели три гола. Решителният победен гол бе дело на Гарет Бейл в 110-та минута, след индивидуален пробив на Ди Мария и добавка с глава. Така уелсецът изкупи вината си, тъй като през редовното време направи два сериозни пропуска. До края Марсело и Роналдо от дузпа вкараха още два гола за крайния резултат.

Това бе 10-та титла за Реал Мадрид и общо 3-та за Карло Анчелоти, който стана вторият треньор в историята с хеттрик от европейски титли след Боб Пейсли, който взе 3 пъти КЕШ с Ливърпул.

Атлетико пък за втори път губи по драматичен начин финал на най-престижния европейски турнир. През 1974-та година "Дюшекчиите" допуснаха изравнителен гол в 120-та минута за 1:1 срещу Байерн Мюнхен, а в преиграването баварците победиха с 4:0.

Серхио Рамос пък вкара най-късния гол в редовното време на финалите на Шампионската Лига, като изпревари Теди Шерингам, Оле-Гунар Солскяер и Дидие Дрогба. Това бе и неговият 6-ти гол в последните му 7 мача.

Роналдо пък вкара рекордния 17-ти гол през сезона в Шампионската Лига и вече има общо 67 попадения в турнира, изравнявайки Лео Меси. Лидер остава Раул със 71 гола.

Прочетете подробности за Реал Мадрид - Атлетико Мадрид

86
21
1

9

Анонимен преди 10 години
Strahoten ma4 no nakraq atletiko se predadoha Kortoa napravi kakvoto moje6e dobra za6tita na atletiko no nemoje samo vratara da igrae nakraq strahoten ma4 nqmam dumi
20
23

7

Имаше нещо гнило в мача с това 5 минутно продължение...то толкава им трябваше да ги притесни и стресира в края на редовното време Атлетико и да се дадат. Много пари щяха да загубят букмейкърите(и не само те), ако трябваше да изплащат за победа на Реал.

maika vi преди 10 години
kvo reveta za prodyljenieto kato gola padna v 92:45 minuta ve bastuni, 5 minuti 10 minuti shte kajesh che sa vkarali sled prodyljenieto. Shampionska liga ne se pecheli sys sluchen gol i posle qko v zashtita! NE ZASLUJAVAHA ATLETIKO, zatova i sydbata im pokaza sreden pryst! ot 75ta minuta da lejish na trevata, e kak nqma da ti dadyt prodyljenie, ne 5, 10 im e malko!
17
4

6

муспи преди 10 години
Цетито Реал, победи един червен отбор, макар и с вазелин. А бълтарски любители на футбола, запитали ли сте се какъв е този "музикален" винаги когато показват емблемата на Шампионската лига - като съскане на змии? Това е еврейската плът навряна в плътта на бялия човек, те така владеят, те са и съскащите змии.
16
9

4

1MILIARD EURO za edin podarak ot sadiata.Ha ha sram i rezil.
15
15

6

Konchita Vurst-Atletiko Madrit 4:1.Chestito na real da se radvat na podarena kupa zashtoto shte trqbva da chakat oshte 12 godini i BARSA da specheli oshte 3 kupi.
14
18

4

Преди Гледах преди 10 години
Още ли има кой да гледа този женски спорт и как не разбрахте, че тъпата чамп лига е наредена до безобразие. Тва все едно черногорец да се радва че откраднаха на нафтата стадиона...и ко стана - едно голямо нищо
13
11

8

5 minuti prodaljenie i za kakvo neshtasnicite da spechelqt zashtoto shtesa za sram i pozor. Zashtoto celiqt otbor na Atletiko struva po malko ot liketo Ronaldo. Ha ha smeshnici radvaite se na podaraka zashtoto nqma da ima skoro takav.
12
24

22

Кончита Вурст победител в Евровизия, Реал Мадрид - победител в ШЛ... изводите си ги правете вие.. явно е годината на обратните