Летящите холандци взеха скалпа и на Мексико

"Лалетата" обърнаха резултата в края на срещата и са на 1/4 финал
Обновена: 29 юни 2014 21:03 | 29 юни 2014 21:02,
139

Холандия обърна с 2:1 Мексико на стадион „Естадио Кастелао” във Форталеза и успя да се класира на 1/4 финал на Мондиал 2014.

Така "лалетата" продължават да мачкат на това първенство и до момента взеха скалповете на Испания, Австралия, Чили и Мексико.

Северноамериканците пък продължават да се дънят на осминафиналите, като тази прокоба ги преследва на всяко едно първенство от 1994 насам.

Мексиканците поведоха с гол на Джовани дос Сантос в 48-ата минута, но холандците стигнаха до пълен обрат и до победата с попадения на Уесли Снайдер в 88-ата минута и на Клаас-Ян Хунтелаар в продължениято на срещата от дузпа.

Като цяло първото полувреме разочарова, играта бе накъсана и вяла, а положенията пред двете врати бяха рядкост. След почивката двата отбора се разиграха.

Мексико заби бърз гол, холандците отговориха с греда, след което се заформи страхотен футбол, за да дойдат финалните луди минути и победните попадения на Холандия.

Още новини от Мондиал 2014 четете в Gol.bg

139
27
10

20

Анонимен преди 9 години
Взеха скалпа???С един случаен гол в края на мача и после след като плешивата принцеса падна за трети път за дузпа? Знаете ли какъв беше коментарът на немския коментатор по АРД? "Ако Робен продължи да пада така, все ще му дадат дузпа" (това беше след второто падане)...Противният некадърник цял мач за това игра - а не за да вкара гол.
26
7

21

Холандците ги бяха подхванали и не трябваше да им дава дузпата, те в продължението щяха да си вземат победата. А иначе за актъорско майсторство трябва да лишават от права за 5-6 мача, да се спре с тези плонжове. Прав е Бекенбауер , че преди имаше футбол, сега падат и се започват едни разправии със съдията по 5 минути....
25
3

30

Жалко за Чили, заслужаваха да продължат.
24
1

26

Ивайло Ангелов : преди 9 години
Жалко за Мексико загубиха и втория си осминафинал на това Световно първенство.
23
5

4

tuk niakoi bg holandez pi6e mnogo minusi be.

:) преди 9 години
Харесвах навремето холандците с Гулит и ван Бастен. Сега са меко казано неприятни. Изгониха Суарес за едно хапене, а Робен всеки мача го гледам как се гмурка като риба в наказателното поле. Живота никога не е справедлив в Латинска Америка.
20
0

23

Браво преди 9 години
Поздравления за добрия коментар на Никола Ибришимов, а аматьорчето Ивайло Ангелов - "Мексиканеца" да си подава оставката или да бъде уволнен!
19
15

19

Единственият европейски отбор който играе футбол на това първенство е Германия. Останалите се държат като пълни *** начело с цирковият артист Робен. От южноамериканците пък Колумбия заслужават да станат шампиони. Страхотен футбол играят със страхотен колективен дух. Но срещу бразилците нещата са вече решени за съжаление...

29

Робен е голем,а Холандия е от най-добрите отбори и са на финал.Стига плюхте ,мексиканците вкараха един случаен гол и това беше.
16
11

12

jalko za meksikanzite. po-dobre igraha ot holandzite opredeleno.