"Армейците" завършиха едва 0:0 в реванша срещу Зимбру
Обновена: 24 юли 2014 22:04 | 24 юли 2014 21:57, Друми Георгиев
86
ЦСКА напусна Европа рано-рано. Снимка: Булфото

ЦСКА отпадна от евротурнирите, след като завърши 0:0 при гостуването си на Зимбру в мач от втория предварителен кръг на Лига Европа, игран в Кишинев.

Първата среща на софийска земя завърши 1:1 и молдовците продължават напред заради правилото за повече вкарани голове на чужд терен.

"Армейците" започнаха срещата по-добре и след близо половин час игра удар на Тони Силва беше спасен. Преди почивката пък Дивиш спаси ЦСКА от сигурно попадение, спасявайки удари на Гросу и Дедов.

ЦСКА беше по-добрият отбор през второто полувреме, но пропуски направиха Йоахим, Маркиньос и Иван Стоянов. За капак пет минути преди края Бергонси получи директен червен картон.

В добавеното време на двубоя ЦСКА имаше претенции за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле, но реферът не отсъди наказателен удар.