Мане с рекорд поведе Ливърпул към върха, Ман. Сити се издъни у дома

“Червените” надиграха Кристъл Палас с 3:0
18 сеп 2021 19:27, Красимир Ангелов
2

Садио Мане вкара своя гол номер 100 за Ливърпул, с който помогна на тима си да победи с 3:0 Кристъл Палас на “Анфийлд”.

Сенегалецът даде аванс на “червените” в 43-та минута и така счупи рекорд, след като се разписа в 9-ти пореден мач срещу Кристъл Палас. До този момент Мане делеше постижението с Робин ван Перси, вкарал в 8 поредни срещи на Стоук Сити.

В 79-та минута Мохамед Салах подпечата победата с дежурния си гол, а в 89-та минута Наби Кейта реализира с прекрасно воле от границата на наказателното поле. Така поне временно Ливърпул поведе в класирането във Висшата лига. Тимът на Юрген Клоп има 13 точки от първите си 5 мача, с три повече от Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Челси и Евертън.

Последните три тима обаче са с мач по-малко. Кристъл Палас се свлече до 13-та позиция с 5 точки.

Друг от фаворитите за титлата - Манчестър Сити, изненадващо завърши наравно 0:0 в мач от 5-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" правят неочаквана грешна стъпка по пътя към защитата на титлата си, но могат да бъдат радостни, че не загубиха срещата.

Отборът, воден от Ралф Хазенхютъл има за какво да съжалява, след като беше по-дорбият и можеше да си тръгне с нещо повече от "Етихад".