Севиля отново на финала в Лига Европа, победи Ювентус в драматичен мач

След продължения испанците ще спорят за 7-и трофей от турнира
19 май 2023 07:20, Анисия Иванова
4

Севиля отново го направи! Испанският тим за пореден път се класира за финала в Лига Европа.

Андалусийци елиминираха Ювентус след голяма драма с продължения. Мачът в редовното време завърши 1:1 Първата среща в Италия завърши при същия резултат и така се стигна до продължения. В тях Севиля вкара още един гол и така пак е на финал във втория по сила турнир на УЕФА.

В последните 17 години Севиля спечели 6 трофея. А на 31 май срещу Рома, испанският тим ще гони още едно отличие от Лига Европа.

Влахович откри в 65-ата мин., а 7 минути по-късно Сусо вкара брилянтен гол, за да изравни.

Ерик Ламела хвърли в екстаз трибуните в Севиля с гол в 5-ата минута от първото продължение.

Гол на гостите бе отменен заради засада през първата част.

Испанците пък имаха сериозни претенции за дузпа, но реферът ги подмина.