Мощен Аякс не остави шансове на Лудогорец в Разград

Българският шампион загуби с 1:4
Обновена: 24 авг 2023 23:05 | 24 авг 2023 23:05, Красимир Ангелов
19

Лудогорец загуби от Аякс с 1:4 у дома в първи плейоф за влизане в групите на Лига Европа.

На стадион "Хювефарма Арена" българският шампион допусна тежко поражение от нидерландския гранд, който на практика уби интригата преди реванша в Амстердам след седмица.

Домакините стартираха по лош начин, инкасирайки два бързи гола в рамките на 120 секунди. Последователно се разписа Мохамед Кудус, който е пред трансфер в английския Уест Хем.

Резултатът набъбна на 3:0 за гостуващия състав в 40-та минута след попадението на нападателя Брайън Броби. В началото на второто полувреме Кудус оформи своя хеттрик след асистенция на Стивън Бергхаус, а възпитаниците на Ивайло Петев се добраха до почетен гол чрез Оливие Вердон от дузпа в 70-та минута.

Реваншът между двата състава е следващия четвъртък, 31 август, от 21:00 часа българско време.