Без изненади в Шампионска лига: Реал и Сити с победи

Лунин спаси отбора си в Лайпциг
14 фев 2024 09:15, Петър Бойчев
2
Снимка БГНЕС

Европейският шампион и първенец на Англия Манчестър Сити победи като гост Копенхаген с 3:1, като домакините виждаха в един момент равенство 1:1. Головете за гостите вкараха Де Бройне, Бернардо Силва и Фодън, а за датчаните - Матсон.

В другия осминафинал от снощи Реал Мадрид взе минимална преднина на Лайпциг -1:0 при гостуването си в Германия. Браим Диас вкара гол шедьовър.

Трябва обаче да се отбележи, че тимът на Карло Анчелоти имаше много сериозни трудности на “Ред Бул Арена”, като украинецът Андрий Лунин направи феноменални спасявания и запази вратата си суха. Гол на Бенямин Шешко още във втората минута пък бе отменен заради съмнителна засада.

Винисиус Жуниор удари греда в 72-та минута. Реваншът на “Сантяго Бернабеу” е на 6 март.