Зион Уйлямсън се контузи при загубата от Лейкърс в другия мач
17 апр 2024 09:32, Петър Бойчев
9
Снимка БГНЕС

Сакраменто Кингс спечели първия мач от допълнителния турнир за класирането в плейофите и е само на крачка от целта.

Тимът на Александър Везенков успя да запише победа като домакин срещу Голдън Стейт Уориърс със 118:96 и продължава към финалите. Там след два дни съперник ще е Ню Орлиънс Пеликанс.

Българинът се появи в игра за последните 2 минути от срещата, когато всичко вече бе решено и треньорът Майк Браун реши да даде почивка на основните си състезатели.

За краткото време на паркета Саша опита стрелба от тройката, но неуспешно.

Сакраменто и Голдън Стейт се изправиха един срещу друг в първия кръг на плейофите през миналия сезон, когато Стеф Къри и компания спечелиха серията с 4-3, а Къри наниза 50 точки в решаващия седми мач.

Сега обаче "кралете" успяха да вземат сладко отмъщение срещу отбора, който спечели 4 титли в НБА между 2015-а и 2024-та. Уникално слаб мач направи Клей Томпсън, който завърши с нула точки при 10 стрелби за повече от 30 минути игра.

ЛеБрон Джеймс, Антъни Дейвис и техният Лос Анджелис Лейкърс победиха Ню Орлиънс Пеликанс със 110:106.

Пеликаните се озоваха на ръба на елиминацията, а и се в потрес от контузията на звездата си Зион Уилямсън в последните минути на този напрегнат мач. Той беше вкарал 40 точки до нея.

Леброн Джеймс завърши на ръба на трипъл-дабъл - 23 точки, девет асистенции и девет борби, а Лейкърс си осигури място в плейофите в Западната конференция.

Малко след като изравни на 95 3:19 преди края, Уилямсън отиде в съблекалнята, хвърляйки с яд кърпата на пода.