274 преподаватели взеха допълнителна квалификация във ВСУ

Студентите получават познания, максимално близки до изискванията на работодателите
1
274 преподаватели взеха допълнителна квалификация във ВСУ
В университета има 40 квалифицирани и сертифицирани преподаватели, които могат да обучават на английски език. Снимка Пламен Гутинов

Общо 274 преподаватели от Варненския свободен университет "Черноризец Храбър" преминаха през обучение за допълнителна квалификация и кариерно израстване, съобщиха от ръководството на висшето учебно заведение.

Обучението е било част от проект, който се осъществява с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“.

Проблемът за кариерното израстване и квалификацията е най-съществената част от реформата във висшето образование. От квалификацията зависи и качеството на образователния процес, каза ректорът на ВСУ „Черноризец Храбър“ проф. д-р Анна Недялкова.

Част от преподавателите са изкарали курсове за усъвършенстване на знанията и уменията си в информационните технологии. Други са минали курсове по специализиран английски език в съответната научна област. Имало е и курсове, свързани с прилагане на съвременните образователни стратегии и технологии, и методика на академичното преподаване.

Проектът е стартирал на 24 април 2013 г. и приключва на 24 октомври тази година. Общата му стойност е 122 227 лева, стана ясно още днес.

Вече имаме 40 квалифицирани и сертифицирани преподаватели, които могат да преподават на английски език, каза ръководителят на Департамент „Чуждоезиково обучение“ във ВСУ доц. Галина Шамонина. Тя разкри още, че са проведени 12 чуждоезикови курса сред преподавателите. 7 от обученията са били на високи езикови нива. Чуждият език непрекъснато трябва да се усъвършенства, препоръча доц. Шамонина.

Система "Дигитална компетентност", част от обучението на преподавателите, ще бъде качена на сайта на ВСУ и в продължение на 2 месеца ще е публично достъпна за всички желаещи, съобщи ръководителят на катедра "Информатика“ към ВУЗ-а доц. Галина Момчева.

От висшето училище се похвалиха, че представители на бизнеса са участвали във формирането на учебните им програми, така че студентите да получат познания, максимално близки до изискванията на работодателите.

Автор: Дидо Пенев

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


1
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
1
0
 
1
 
! Отговори
Умен преди 9 години
В този "университет" професорите повече от студентите. И тепърва учат английски език. Без да плащат от джоба си. Открито казано, този "университет" е една хранилка за "наши хора". И досега не знаяли на какво да учат студентите си, та сега бизнесмените им казали. "Като знам какъв съм инженер, та ме е страх да ида при лекар".