Започва акция срещу гратисчиите във влаковете. Билетни касиери ще пътуват в пътническите влакове по няколко направления, съобщиха за Нова телевизия от БДЖ.
Касиерът ще стои в началото на влака, а пътниците ще могат да си купуват билет от него. Целта на акцията е да се намали броят на хората, които се возят без билет.
По линията София-Мездра касиерите по линията вече са факт. По план на първо време такива хора трябва да има и по линиите от София към Драгоман, Пловдив и Карлово, където години наред е практика да се пътува гратис. Постепенно продавачи на билети ще бъдат качени в пътническите влакове и в други части на страната.
От националния превозвач твърдят, че акцията няма да доведе до увеличаване на персонала в компанията.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.