През първата половина на нощта над по-голямата част от страната ще се изясни. От полунощ от запад на изток ще се увеличи високата облачност. Вятърът в повечето места ще стихне. Атмосферното налягане ще бъде по-ниско от средното за месеца и няма да претърпи съществена промяна, съобщи Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Сутринта на отделни места в равнинната част ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между 9° и 14°, за София - около 10°. Утре преди обяд ще има разкъсана висока облачност, по-значителна над централните и източните райони.
Около и след обяд атмосферата над страната ще се лабилизира. На места в планинските райони, Горнотракийската низина и Предбалкана, а по-късно и в североизточните части от страната ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат между 24° и 29°, за София - около 26°, а по-ниски ще се задържат дневните температури по Черноморието.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове на отделни места ще има намалена видимост. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 17° и 20°. Температурата на морската вода е 13°-15°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В повечето планини преди обяд ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места в планините от Западна България, Рило-Родопската област и Стара планина ще превали краткотраен дъжд, придружен и с гръмотевици. Ще духа умерен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 18°, на 2000 метра - около 12°.
През следващите дни въздушната маса над страната ще бъде неустойчива. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, на много места из цялата страна ще има краткотрайни валежи, след обяд - с гръмотевици. Повишава се вероятността за локални значителни количества на валежите и градушки. Във вторник ще духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад и все още ще е топло. В сряда, с ориентиране на вятъра от северозапад, ще прониква относително хладен въздух. Дневните температури ще се понижат и максималните ще са от 19°-20° до 25°-26°.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Как Черна гора може да усложни и без това напрегнатите преговори за бюджета на ЕС
Shein разкрива в проектопроспекта си, че американските мита оказват натиск на печалбата
Формула 1 се връща в Малайзия заради войната в Близкия изток
Историята показва, че разпознаването на пазарните балони е почти невъзможно
Цените на какаото намаляват, но шоколадът ще остане скъп
Орчел от UniCredit вижда възможност за споразумение за поглъщането на Commerzbank
4 зодии привличат значително изобилие и късмет на 27 юли
Рецепта за шоколадова торта с огледална глазура
"Спартак" (Вн) спечели дербито срещу "Черно море" с 3:0
Малък самолет се вряза в жилище в Германия и уби двама души
Централна емисия
Големите рокади продължават! Пада още една глава в ЦСКА
Гръм от ЦСКА! Червените със спешна промяна на възлов пост в клуба
Локо Пд измъкна победата срещу Септември Сф
Илиан Илиев каза защо Черно море загуби от Спартак Вн
Спартак Вн триумфира в дерби №100 на Варна
Нова звезда на Милан вдигна сватба
Храни, които естествено подпомагат производството на прогестерон
Аихризон – нежният сукулент, който обича светлина
Таро карта за 27 юли, понеделник - Седмица чаши
Поверия и обичаи за църковния празник на 27 юли
Дневен хороскоп за 27 юли, понеделник
Седмичен хороскоп за 27 юли - 2 август 2026
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Мицетом – хронична инфекция, която постепенно разрушава тъканите
Експерти подготвят обновено клинично ръководство за лечение на рак на черния дроб
Тежка катастрофа с три жертви, сред които и дете
Илиан Илиев: Опитахме всичко през второто полувреме
Гьоко Хаджиевски: Тактическата ни дисциплина беше от ключово значение за победата
Димитър Стоянов: Не очакваме атака от Иран срещу България
Спартак спечели с 3:0 дербито на Варна
Продължава издирването на Ивана от Дупница две години след изчезването й