"Исканията за нашите имунитети са заплаха към ГЕРБ. Декларацията за кордон е договор за развод и то развод в семейство, което има домашно насилие.", заяви пред Нова телевизия съпредседателят на "Продължваме промяната" Кирил Петков.
По думите му само от Борисов зависи дали има "волята и мъжеството да излезе от този брак".
"Още от следващата седмица трябва да изберем правна комисия, ето това е тест", добави Петков и посочи, че е важно да се види дали вторник или сряда ще се избере правна комисия и ще влезе Законът за съдебната власт.
"С ДБ имаме два различни подхода. Мислим, че Борисов не е малко дете, да го извеждаме. Ако остане зависим от Пеевски, ще завърши като Доган, ще бъде изгонен от къщата си. Ако гласовете на ГЕРБ не са му подвластни, той става г-н никой."
Според него Сарафов избрал не случайно да му иска имунитет по темата Борисов, за да се стреснат ГЕРБ.
"Само погледнете как се случва всичко. Ние внесохме законопроект за съдебната власт, който трябва да му прекрати правомощията. След това избираме г-жа Киселова, която казва, че това ѝ е приоритет. И два дни по-късно започват три действия от страна на Прокуратурата. Аз бях първия, след това тръгнаха срещу Лена Бориславова и накрая - срещу Лъчо", посочи Петков.
Бившият премиер отново повтори тезата си, че не е увеличавал и не е превишавал правомощията си по случая с ареста на Борисов.
"Никога не съм настоявал да бъде задържан Борисов, нямам търпение да се защитя в съда, не изчаках и един ден да си дам имунитета“, посочи Петков. По отношение на преговорите за кабинет той отново повтори, че ако ГЕРБ подпишат декларацията, тогава може да седнат и да преговарят.
Петков коментира и скандала с ареста на Лъчезар Ставрев - сътрудник на бившия финансов министър Асен Василев. Според лидерът на "Продължаваме промяната" той бил просто един нормален човек, шофьор от "Люлин" 8.
"Можете ли да си представите, че той е нареждал уволнения в митниците. Освен това как може шофьор да влиза в сговор“, попита Петков.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Растящата доходност по държавните облигации помрачи търговията на Wall Street
Кадър на деня за 18 август
Франция ще използва AI, за да се защити от кибератаки
Ефремова: На дъното сме в ЕС по минимална заплата, но и по учене през целия живот
Вицепрезидент на ФИФА оттегля подкрепата си за Инфантино заради отстраняването на Кевин Ламур
Анализатор: Близкият изток се движи към продължителен сблъсък, без изгледи за деескалация
Загинал пешеходец на автомагистрала "Хемус" край Шумен
МОСВ: Пет лешояда са били отровени в Национален парк "Централен Балкан"
"Левски" и АЕК оставиха развръзката за реванша в Атина
Времето днес, 19 август: Жега до 38 градуса, на места ще превали
Църковен празник и народни вярвания за 19 август
Това го може само Левски! „Синята“ публика е Шампионска лига
От АЕК се ядосват: Изпуснахме да бием Левски
Луд старт на плейофите в Шампионската лига: Три мача, нито един победител
Бостанджиев възхитен от Левски след битката с АЕК: Уникална игра!
Тодор Батков с мощна заявка за Левски
Мечката надъха Левски преди реванша с АЕК: Трябва да сме на 101%“
Астрология на пламъците близнаци: Космическите идеи зад духовните връзки
Нумерологична прогноза за 19 август
Един артикул, 10 визии: Как една дреха може да промени целия ви стил
Протеинова купа с риба тон и краставица
Таро карта за 19 август, сряда - Осмица мечове
Дневен хороскоп за 19 август, сряда
Синдром на Кулен-де Врис – когато липсва едно функциониращо копие на гена KANSL1
Може ли ходенето пеша да замени кардиото?
Салмонелоза – как да се грижим за детето?
Започват номинациите за „Лекар на годината 2026“
Стартират безплатни групи за психологическа подкрепа за хора с редки болести
Пресипнал глас през лятото - кога причината не е просто настинка?
Сутринта ще е облачно, следобед слънцето отново се показва
Българска доминация на 37-ия международен турнир по тенис на маса „Млади надежди“
Издирват българка, изчезнала във Франция
Цената на моторното масло скочи
Варна отбелязва Международния ден на подводното културно наследство с филм
Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването