Шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия, призоваха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ).
От там уточниха, че прогнозите на метеоролозите са за влошаване на времето и понижение на температурите. За утре, 21 декември, синоптиците са определили жълт предупредителен код за опасно време в областите Перник, Софийска област, София-град, Кюстендил, Хасково, Кърджали, Ямбол, както и в част от областите Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Разград, Пазарджик, Кърджали, Силистра, Варна, Шумен, Стара Загора и Сливен.
На повечето места дъждът ще преминава в сняг, посочиха от АПИ.
Областните пътни управления са в готовност да предприемат необходимите действия за обработка на настилките във високопланинските райони и проходите, където има предпоставки за хлъзгавост и заледявания особено рано сутрин, когато температурите са по-ниски. Целта е превантивните, а след това и снегопочистващите дейности, да започват максимално бързо, за да се осигури проходимостта на пътищата. Приоритет са автомагистралите, най-натоварените направления по първокласната и второкласната пътна мрежа и проходите, осигуряващи връзките между Северна и Южна България, се посочва в съобщението.
Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват дистанция, да не предприемат резки маневри и изпреварване на снегопочистващите машини. Блокирането на движението от превозни средства, които не са подготвени за зимни условия, затруднява пътуването на всички останали шофьори и работата на снегопочистващата техника.
Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка и зимното поддържане на републиканската мрежа от интернет страницата на АПИ, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ. В агенцията целогодишно при 24-часов режим работи Ситуационен център, който събира и обобщава данните за състоянието по републиканските пътища.

Новото място за многомилиардни инвестиции е точно над главите ни
Войната в Иран променя облика на световната авиация
Купувачите и строителните компании в САЩ изглеждат готови за примирие
Кадър на деня за 4 април
МВФ призова Японската централна банка да продължи да повишава лихвите
ЦСКА прегази "Берое" с 3:0 в Стара Загора
Валентин Радев: Случаят "Петрохан" е срам за службите
Питбул нахапа две деца в Бургас, съсед и полицай ги спасиха
Четири зодии ще получат съдбоносен знак от Вселената на 5 април
Капитанът на ЦСКА избухна в емоции след дебютния си гол с червената фланелка
ЦСКА попиля любим абонат, но не впечатли, а съдията не видя дузпа срещу „червените“
Берое - ЦСКА 0:3
Левски продава Сангаре. Ал Файха вади милиони за тарана
Томаш провали ЦСКА, а сега гледа към друг топ отбор
Край на черната серия! Гьоз-гьоз на Мъри Стоилов пак гази
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Задължителни ястия за Цветница
Седмична нумерологична прогноза за 6 – 12 април
Ярко настроение в маникюра (+Снимки)
Любовен хороскоп за 6 – 12 април
„Майка на костите“ от Илария Тути
Студенти от ВСУ спечелиха националното състезание по наказателноправни науки
Седмичен хороскоп 6 април - 12 април 2026
Питбул нахапа две малки деца в Бургас
Спартак ще играе за бронза в турнира за Купата на България по хандбал
Илиан Илиев определи групата на Черно море за мача със Славия
Спартак (Варна) с тежка загуба от Ботев в Пловдив
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато