Майка, загубила сина си в пътен инцидент, се бори за справедливост. Преди почти 3 години Венета научава за тежката вест, че синът ѝ е помлян от ТИР на магистрала "Тракия". След решението на съда в Пазарджик и Пловдив, шофьорът е с условна присъда. Семейството чака за насрочване на ново дело.
"За нас вече няма празници. Няма делници. Много е тежко. На никого не го пожелавам. Искам всички деца да са живи и здрави", каза майката на Владислав Александров - Венета Александрова.
Това са думите на Венета, няколко дни преди Великденските празници. Причината - на 22 юни 2022 г. около 11:30 ч. на АМ "Тракия" синът ѝ Владислав Александров, който е 48 години, губи живота си.
"Синът ми е бил под камиона, където явно е имал някакъв проблем с буса, който е карал към дома, и го убиват на място. Казват, че леко е навлязъл в аварийната лента", добави Александрова. Сега семейството на Венета обжалва решението пред Върховния съд
Шофьорът на ТИР-а, убил Владислав, се признава за виновен, но получава условна присъда от съда в Пазарджик. Втората инстанция в Пловдив потвърждава присъдата. Сега семейството на Венета обжалва решението пред Върховния съд. Насрочено дело все още няма.
Техническата експертиза била направена 5 месеца след инцидента и е доказала, че шофьорът на тежкотоварния автомобил е бил правоспособен.
"Много е тежко. Ходехме на кукерските празници. Когато бях в Перник, аз не посмях да отида. Те ми навяват, когато синът ми ходеше с детето и ходехме да го гледаме, и той се радваше", каза Александрова.
Промени, които да забързат разследванията на пътни инциденти, предлагат от правосъдното министерство. Една от тях - разпит на експертите по делата чрез видеовръзка.
Според юристи експертизите са много важни за едно дело и разпитът на вещите лица в съдебната зала, които да обяснят защо и как са стигнали до своите изводи, е задължителен. Очакванията са промените да подпомогнат и борбата за по-бързо правосъдие.
"Ако имаме достатъчно на брой вещи лица, които да са добре подготвени и да са по всички съдебни райони, няма да е необходимо те да бъдат командировани и да се разпитват от другия края на страната", коментира Илия Тодоров от Асоциацията на пострадалите при катастрофи.
Вижте повече в репортажа на Алекс Христов и телевизия Bulgaria ON AIR
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Надеждни данни: Ключов фактор в големите проекти за банкова трансформация
Цената на петрола се стабилизира в последния търговски ден от седмицата*
Anthropic спечели съдебна заповед за пауза на забраната на Тръмп върху AI инструмента ѝ
Кампания на Агрион дава достъп до нови земеделски площи само до 3 април
Тръмп удължи срока за нанасяне на удари по енергетиката на Иран до 6 април
С визита в Близкия изток Зеленски отправя предизвикателство към Доналд Тръмп
Биткойнът над $70 000, криптопазарът устоява на негативни новини
Скрити райски кътчета: 8 плажа, които ще ви накарат да си купите билети още сега
ИПБ: В пътния сектор продължава моделът на зависимости и политически чадър
Променят движението в София за откриването на мотосезон 2026
НА ЖИВО: Соломонови острови – България
Атлетико се изсмя на наказанието на Валверде
Реал Мадрид мечтае за звезда на Барса
Мачовете по телевизията днес, 27 март
Добрин Гьонов: Имаме по-голям потенциал
Хърватия удари Колумбия в контрола
Как да избереш плочки за баня според размера на помещението и светлината?
„Пеперудените сестри“ от Джени Хейл
Ванилов нискомаслен протеинов мус без захар
Нумерологична прогноза за 27 март
Защо сезонните зеленчуци са толкова важни за здравето
Таро карта за 27 март, петък
Облачно и дъждовно време на много места в страната днес
Без ток във Варна на 27 март 2026
Ограничават движението в натоварен участък в центъра на Варна от 10 до 11 ч.
Мачовете и спортът по ТВ днес (27 март)
Виц на деня - 27 март
14 пострадали при катастрофи през последните 24 часа
Астронавт на НАСА изуми интернет със снимка на яйцевиден обект с пипала
Учени: Може да пропускаме сигнали от извънземни заради космически „шум“
Откриха скелета на д’Артанян, твърдят археолози
През 1883 г. Луната неочаквано става синя, а Слънцето – „великолепно зелено“: Какво е обяснението?
Материали-чудо могат да направят обектите „невидими“
Учени създадоха първия атлас на мозъка: Как се променя той с възрастта