IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Военни вертолети ще прелитат на малка височина над София

Полетите са във връзка с подготовката и провеждането на военния парад

Снимка: архив, БГНЕС

Снимка: архив, БГНЕС

Вертолети от състава на Военновъздушните сили ще изпълнят полети с прелитане на малка височина над София, съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната. Полетите са във връзка с подготовката и провеждането на военния парад на 6 май по повод честването на Деня на храбростта и празник на Българската армия.

Полетите днес ще бъдат от 10:30 до 11:00 часа, с резервни часове от 16:00 до 16:30 часа, а на 6 май - от 10:20 до 11:00 часа.

С оглед на сигурността не е желателно в тези времеви прозорци гражданите да използват безпилотни летателни апарати, допълниха от министерството.

В навечерието на празника, на 5 май от 21:00 часа в София ще бъде проведена празнична илюминация.

Денят на храбростта и празник на Българската армия ще бъде отбелязан с водосвет на бойните знамена и знамената-светини и с военен парад. В церемониите по повод 6 май ще участват министърът на отбраната Атанас Запрянов, началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов, висши офицери от Българската армия. Поканени са да присъстват президентът и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили на Република България Румен Радев, представители на Народното събрание, Министерския съвет, Дипломатическия корпус, военно-патриотичните съюзи, отбелязва БТА.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
България
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата