Столичната община беше разтресена от корупционен скандал. За него сигнализираха районни кметове и общински съветници. Пред bTV темата коментира районният кмет на “Средец” Трайчо Трайков и заяви, че никога не са му предлагали хора, с които са сформира екипа си.
“Аз дори съм пита защото са ми трябвали хора с определени специалности, но първо ДСБ не практикува този вариант, но важен фактор е, че и в нашия район няма кой знае колко интересни и сочни неща – има много проблеми, които трябва да се решават с усилия и изобретателност“, каза бившият министър.
Трайков обясни, че под “сочни неща“ визира по-големи суми пари, въпреки че уточни, че в “Средец“ те са значително по-малки отколкото в други райони.
Той даде пример с други райони на столицата, където се правят детски градини за по 5 милиона лева на “гола поляна”. “Ние, двете сгради, които сме направили на детски градини са бивши административни сгради – за около 800 хиляди лева. Не че е толкова евтино и все пак е трудно занимание“, каза Трайков.
По думите му в “Средец“ има най-много подлези и чешми от цялата столица – като и за двете посочи, че отпуснатият бюджет досега винаги е бил скромен или никакъв. “В този, който сега се прие, вече е предвидена някаква сума за ремонт на чешми“, отбеляза районният кмет.
По темата за упражняван натиск и предлаган подкупи в Столична община, той коментира и времето, когато е бил министър на икономиката, енергетиката и туризма, за да коментира последните събития.
“Не са ми предлагали, не са ме притискали. Четно да ви кажа, понеже споменахте, че съм бил министър - и Бойко Борсов не ме е притискал и не ми е нареждал, когато бях министър в първото правителство на ГЕРБ“, каза Трайков.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Цените на петрола, които виждате, не разкриват истинската история на пазара
Цената на дизела в Германия е само на крачка от последния си рекорд
AI генерираните текстове са навсякъде и се забелязват лесно – засега
Кадър на деня за 21 март
Американците остават все по-дълго в дома си
Норвегия: НАТО трябва да поддържа присъствието си по всички флангове
Рецепта за дубайски трюфели с шамфъстък
Защо комарите хапят някои хора повече от други
Четири жени са убити при украинска атака в руската Белгородска област
Камион изгоря на граничния пункт "Капитан Андреево" (+ВИДЕО)
ЦСКА излиза да смачка бивш на Левски
Драма в Италия: Милан и Торино си набутаха 5 гола
Провал за Зографски, не успя да влезе в първите 30
ЦСКА и Левски бият с по 3:1
Илиан Илиев каза защо не успя да спъне Левски
Еуфория на "Герена": Хулио Веласкес със силни думи за Левски
Дневен хороскоп за 22 март, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 23 – 29 март
Френски туист – вечният шик в прическите, който се завръща (+Снимки)
Постен сладкиш за Благовещение
Любовен хороскоп за 23 – 29 март
Противовъзпалителни храни при менструални болки
Кметът на "Аспарухово" обсъди със съкварталците си премахването на дървета над ул. „Моряшка“
Седмичен хороскоп 23 - 29 март 2026
Стана ясен максималният размер на глобата, която Бербатов ще плати заради пистолета
Черно море загуби с 1:2 при гостуването си на Левски
Премахват 15 автомобила от улиците в кварталите "Младост" и "Трошево"
Иван Демерджиев е бил разпитван като свидетел по сигнал в Национална полиция
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона