IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Черепно-мозъчна травма е причина за смъртта на мъжа от Русе

Мъжът е страдал от епилепсия, основната версия за смъртта е самонараняване при падане

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Черепно-мозъчна травма е причина за смъртта на 38-годишен мъж от Русе, чието тяло беше открито в дома му от негов близък. 
Това е констатирала аутопсията, извършена от съдебния лекар, на починалия мъж, съобщиха от Окръжната прокуратура в крайдунавския град, под чието ръководство се води разследването на случая, съобщи БТА.

Безжизненото тяло на мъжа с инициали А. В. е открито на 17 юни от неговия баща. След няколко неуспешни опита да се свърже с него по телефон, той отишъл до дома, в който синът му живеел сам. При влизане в жилището видял по пода, дивана и спалнята червеникави петна, които оприличил на кръв. Намерил сина си да лежи безжизнен на пода в банята и веднага подал сигнал на телефон 112, съобщиха още от прокуратурата.

От обвинението уточниха, че починалият е страдал от различни заболявания, най-тежкото от които е епилепсия, с чести припадъци.

В присъствието на поемни лица и съдебен лекар на жилището и на тялото на починалия мъж е извършен оглед. Иззети са за изследване биологични следи и са назначени експертизи. Работи се по всички версии. На този етап основната е самонараняване при падане от собствен ръст в резултат на епилептичен припадък, уточниха от прокуратурата, като добавиха, че работата по случая продължава. Провеждат се разпити на свидетели и са назначени необходимите експертизи.. 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
България
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата