BGONAIR Live

Димитър Илиев за безопасността: Това не са мантинели, а солети


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

12
дезинтегратор
преди 4 часа
Харесвам 0 Не харесвам 1
Добре де, Илиев. Знаеш какво стана с Кубица в Италия, дето мантинелата не бе солета, а твърд и струмент. Знаеш. Стога сте писали глпсти след всеки нещастен случай.
отговор Сигнализирай
11
Боко Чекмеджето
преди 4 часа
Харесвам 1 Не харесвам 2
А това чекмеджето на Боко не са пачки ,а кюлчета. И обратното. Боко до скоро краде от пътища. Цената я плащаме ние. С животите си.
отговор Сигнализирай
10
Анонимен
преди 4 часа
Харесвам 3 Не харесвам 0
Ще потърси ли някой отговорност на тези,които са разрешили и платили за тези солети?
отговор Сигнализирай
9
уха
преди 4 часа
Харесвам 1 Не харесвам 0
Абе преди време гълчаха ,че има едни около милиард лева пари за смяна на мантинели. И на всички се видя(че и на мен) много. Ама сега всички готвят тия пари да се дадат. Не разбирам какви мантинели ще спрят 20 тона ускорена машина, че да не ги сгази. А гусинът разбира от автомобили до тон и половина. Състезателните са башка по-леки. И центуъра не тежестта на камионите е над нивото на мантинелите. Ако искат повече-бетонна стена...
отговор Сигнализирай
8
анонимен
преди 4 часа
Харесвам 0 Не харесвам 0
Никаква стандартна мантинела не може да спре 30-40 тона камион движещ се с 90 км/ч. Мантинелите са просто едни огънати профили, валцовани от поцикнована ламарина 3мм и отделните компоненти се държат с по 4 болта М16 със заоблена глава. Водят се от нисък или стандартен клас на якост максиум 8.8. Вертикалните елементи, коловете са просто забити в земята на дълбочина 1 метър. Мантинелите са проектирани да задържат леки автомобили до 3.5 тона със 99% успеваемост. Не 40 тонни камиони.
отговор Сигнализирай
7
анонимен
преди 4 часа
Харесвам 0 Не харесвам 0
За можене - може, но не трябва
отговор Сигнализирай
6
анонимен
преди 5 часа
Харесвам 1 Не харесвам 3
Общо взето има само едно решение на повечето пътни проблеми, и това е ограничение на скоростта, всички виждаме на какво приличат съвремените автомобили след катастрофа, на оригами и хората естествено са там вътре. Желязото издържа не много, най много до 100 км в час. Затова ограничението трябва да е 90. И моето и не само мое предложение е 30/60/90, 30 в града, 60 извънградска и 90 магистрала, пак ще се удрят, но смъртността ще намалее драстично.
отговор Сигнализирай
5
Бутафора
преди 5 часа
Харесвам 0 Не харесвам 2
В Мордор и зелената трева е боядисана с боя
отговор Сигнализирай
4
Читател
преди 5 часа
Харесвам 2 Не харесвам 2
Умници, а Канада как съществува с максимално разрешена скорост 100 км/ч???
отговор Сигнализирай
3
анонимен
преди 5 часа
Харесвам 5 Не харесвам 0
Не е заради мантинелите ,тираджиите са Лоши същества , те създават Умишлено ситуации ,за да се трепят Хората в колите , какви ли не Гадории са ни правили -С тях трябва да се разправят - Глоби,Камери , Проверки и отнемане на книжки ! Как тоя с 20 престъпления кара тир ?
отговор Сигнализирай
Новини