В действителност се отвори кутията на Пандора, заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в Ямбол по повод ескалацията на военните действия и ударите по цивилни цели, свързани с войната в Украйна. По думите му ситуацията е "изключително притеснителна", тъй като се развива на близко разстояние от България.
Борисов коментира и отсъствието от международни форуми, посветени на войната в Украйна. Според него България трябва да участва в подобни срещи, за да може да изразява позицията си, да предупреждава и да настоява.
"Когато премиерът Желязков участваше на срещите на "Приятелите на Украйна", там можеше да изкажеш мнение, можеше да се съгласиш, можеше да предупредиш, можеше да настояваш. Празният стол е най-лошото в дипломацията", изтъкна той.
Борисов посочи, че когато във форума участват Великобритания, Франция, Германия, Нидерландия, всички големи европейски държави и Европейската комисия, пропускането му е грешка.
"Аз се отнасям с голямо уважение към външния министър на Русия Лавров, но сякаш повече се интересуват от неговото мнение, а не от мнението на Европейския съюз", заяви лидерът на ГЕРБ.
За самолетите на авиобаза "Безмер", Борисов коментира:
"Ние, когато отговаряхме за област Ямбол, единствени не допуснахме миграцията да ви завладее. Справихме се най-добре, всички големи инфраструктурни проекти станаха тогава. Сега ходите за 50 минути до Бургас, всичко това е направено от нас. Дето се вика, Бургас получи "Евровизия", вие получихте самолетите."
По думите му сегашната власт е трябвало да продължи решенията на предишните правителства и нищо повече.
"Само, че в желанието си всеки път да са агресивни, се опитаха да кажат, че предишните правителства са лъгали. И всъщност си направиха проблема. Когато докараха самолетите в Ямбол, за хората тук стана ясно, че не представляват ценност. Никой нямаше да каже една дума, ако те не бяха тръгнали да лъжат през цялото време как това представлява опасност, но те искаха да направят драма", каза Борисов.
"Като няма заплаха защо НАТО се произнася по темата, защо говорят за член пети, защо премиерът говори с шефа на НАТО? Не мога да обясня необяснимите и хаотични действия", категоричен бе той.
"Наскоро чух един господин да казва, че 2020 година, когато е и последният ми подпис, защо не съм подсигурил антидрон защита. Тогава нямаше още дронове", коментира още лидерът на ГЕРБ.
По думите му който за каквото се изкаже, виновен бил Борисов.
"Не сме казали, че сме идеални, нито безгрешни. Но огромна част от нещата, които сме направили, са добри неща", заяви той.
Лидерът на ГЕРБ коментира и предстоящите президентски избори
Той заяви, че партията все още не е готова да обяви своя кандидат.
"Има време за президентските избори. Кандидатът ще го кажем, когато трябва. Всичко, което се изисква от мен и Изпълнителната комисия, е да рефрешнем, да направим промени в партията. ГЕРБ в момента трябва да преструктурира, да благодари на тези, с които сме били, и да вкара нова, свежа кръв", каза Борисов.
Той поясни, че кандидатът за президент ще бъде обявен след края на Младежката академия на ГЕРБ.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Китайски изтребители ще премерят сили със западни самолети в небето над Египет
Разходите за пенсии се увеличават с 10% към юли
Проучва се изграждането на дига около АЕЦ „Козлодуй“
И Нова Зеландия иска да забрани социалните мрежи за деца под 16 години
Продажбите на „Стара планина холд“ растат с малко под 8% за януари-юли 2026 г.
Топ съдия от Франция ще свири решаващия мач на "Левски" в Атина
Рецепта за пушеко със зеленчуци на тиган
Куче нахапа 2-годишно дете в Кубрат
Трима мъже са с опасност за живота след взрив на газова бутилка в Брезник
Иран: Самолетите на САЩ напуснаха България, присъствието им наруши международното право
Обедна емисия
Барселона с официална информация за контузията на Гави след разгрома над Елче
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: Бърз съм и имам усет за дистанция + ВИДЕО
Локомотив Пловдив – Арда Кърджали
Ботев Враца – Ботев Пловдив
ЦСКА с важна информация за реванша с ОФИ Крит от Лига Европа
Мачовете по телевизията днес, 24 август
Зимнината на баба – рецепти за туршии, лютеници и сладка
Седмичен хороскоп за 24 – 30 август 2026: Успехи за Стрелеца
Käsekuchen - немски чийзкейк
Кои летни напитки ни дават енергия и кои храни ни изтощават?
Модният арсенал за него – защо качествените мъжки кецове са инвестиция в добрия вкус?
Женски хороскоп за септември 2026
Пуснаха първата генна терапия за рядко нарушение на обмяната на гликогена
Сърбеж по скалпа и срещат ли се въшки все още?
НЗОК: Здравните вноски няма да се отразяват автоматично от 26 до 31 август
Противовъзпалителна диета – какво представлява и как да се храним, за да намалим възпалението?
FDA одобри първия автономен робот за вземане на кръв
Защо бебето се поти по време на сън?
Варна отбелязва 141 години от Съединението на България с общоградско честване
Спартак Варна се раздели с Ясен Петров
374,8 млн. евро за Варна: Какво залага общината в бюджета за 2026 година
Бившият образователен министър: Трябва да има дисциплина в нашите училища, а не оценки за това
Лекарският съюз: Професионалната отговорност не допуска компромис с имунизациите
Млада жена пострада при катастрофа между мотор и кола във Варна