Започна вторият сезон на Music Idol.
Тази година шоуто се продуцира от фирмата на ТВ тандема Иван и Андрей, тъй като Слави Трифонов се нацупи, че bTV го е накарала да участва в конкурс.
“Аз в конкурси не участвам” – заяви наскоро пред вестник “Капитал” суетният водещ.
Така Иван Христов и Андрей Арнаудов са не само водещи, но и продуценти на риалити формата, а Слави се захвана с конкурентно шоу по Нова телевизия, наречено „Пей с мен“.
Ето кои са членовете на “най-свирепата музикална инквизиция”, по думите на водещите.
Председател на журито е динозавърът на родната естрада Вили Казасян.
Миналата година той се включи в един от концертите на финалистите в Music Idol като диригент на бигбенда. Във видеовизитката на маестрото видяхме архивни кадри от стар радиоконкурс “Тромбата на Вили”. Пеещите фалшиво г-н Казасян прекъсваше с тромба.
“Когато чух за първи път Богдана Карадочева, тя беше на 14-15 години” – каза музикантът в илюстрация на факта, че много български звезди са започнали от неговия оркестър.
“Имам три брака. Сега вървят някакви слухове, че съм имал 6 любовници. Това не е вярно! Те са само 5” – допълни с усмивка Вили Казасян. “Не ни трябва идол по бързата процедура. Арменците няма да имат предимство”.
Друг член на журито е Есил Дюран. Единствената поп фолк певица, която е завършила Музикалната консерватория. В кратък период от живота си тя е пяла джаз и поп фолк в една и съща вечер.
“Не след дълго тази сценична шизофрения приключи, защото се чувствах много напрегната и изтощена” – сподели певицата на “Пайнер”, чието пълно име е Исмигюл Дюран Наим. Исмигюл означава бяла роза.
Поп музиката в журито е представена от Люси Дяковска, която в първото предаване се държа доста напрегнато и на моменти преиграваше. Особено на фона на улегналия, бавно говорещ Вили Казасян и сдържаната Есил Дюран.
През 2000 г. Люси става една от 30-те финалистки в немското риалити шоу Popstars и започва да пее в дамската попгрупа No Angels. През 2006 г. певицата е финалистка в друго немско шоу – Stars On Ice.
Дикторският глас обяви, че Люси не позволявала лични въпроси в интервюта си и зрителите така и не научиха подробности за битието на тази мегазвезда.
Последният член на журито е колоритният Димитър Ковачев – Фънки, чиято откровеност спрямо кандидатите ще ни радва много през следващите седмици.
Басистът и основател на "София Мюзик Ентърпрайзис" е работил няколко месеца и като санитар, защото навремето за кандидатстване във ВУЗ се е изисквал 8-месечен трудов стаж.
“Синът ми слуша хип-хоп. Освен това си мисли, че е негър. Издава някакви звуци и ние с майка му го питаме: лошо ли ти е, а той бил бийт боксер” – разказва във видеовизитката си Фънки.
“Никой с наднормено тегло да не си мисли, че ще го пусна ей така. Хората нямат нужда от мамути, динозаври и камиони” – допълни с характерната си прямост вокалистът на “Ера”.
В деня на първия кастинг Фънки е имал рожден ден и Люси започна да му пее Happy Birthday като Мерилин Монро.
“Мани я тая крава Мерилин Монро” – така рокаджията бързо пресече лиготенето на западната суперзвезда.
До края на едночасовото предаване видяхме колоритните участници от кастинга в Русе.
Ето най-добрите реплики на Фънки към кандидатите. Отделяме ги в специален абзац, заради култовия им характер.
“Казвали ли са ти, че си дърво?”
“Ама какво е това ръкомахане! Вие не сте регулировчик!”
“Вие все едно сте тръгнали към магазина и по пътя сте се отбили при нас.”
“Пак с тия кафяви ботуши! Ще откача! Мода ли е черни дрехи да се комбинират с кафяви ботуши?”
“Ходи върти кючеци и забрави пеенето!”
16-годишният младеж, към който бяха отправени последните думи се разплака в коридора и занарежда:
“Изгавриха се с мен. Това не са хора!... Никакво жури не сте! Догодина пак ще се запиша и ще спечеля”.
Ето и две добри включвания на председателя на журито:
“Ти пееш ли в момента?” (към рапър)
“Сега разбрах защо Титаник потъна” (към момиче, което “изпя” песента на Селин Дион)
Малцина получиха червен лист, т.е. одобрението на журито за следващия етап – театрален кастинг в София.
Във вторник шоуто продължава с кастинга във Варна. От анонса за предаването разбрахме, че Иван и Андрей са измислили прякор на Фънки – мечето Ръкспин.
Music Idol 2 ще се излъчи в 71 епизода. Дони, който миналата година беше член на журито, сега е музикален продуцент.
За участие в малките концерти, където съдбата на кандидатите вече се определя изцяло от зрителите, ще бъдат допуснати не 40, а 18 участници (9 момчета и 9 момичета).
Освен за договор с "Вирджиния рекърдс", официален лицензиант на "Юнивърсъл мюзик" за България, 12-те финалисти ще се борят и за парична награда, предоставена от bTV.
Кой ще спечели? Във всеки случай няма да е Йордан Арнаудов (Данчо "Шестте кокошки"), който и тази година се е явил на прослушванията, но журито отново преценило, че той няма място сред финалистите...
Миналата година победител в Music Idol стана Невена Цонева, за която не можем да кажем, че е превзела ефира с хитове.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 4 март
Трейдърите пренебрегват войната в Иран – индексите на Wall Street се повишиха
Какво се случва с криптопазара в Иран за 7,8 млрд. долара?
Николай Стойков: Инвеститорите реагират на геополитическия риск с краткосрочни страхове
Германското разузнаване обвини Русия, че крие истинската цена на войната в Украйна
Общините не могат не изпълняват проектите си заради липсата на държавен бюджет
ЕЦБ: AI все още не е застрашил работните места в Европа
Поверия за лош късмет: Предмети и действия, които да избягваме
Жена пострада при взрив на газова бутилка в апартамент в Русе
Рецепта от тефтера на баба: Къпана баница с кайма
Късна емисия
Хеттрик на бразилец вдъхнови Челси за здрав бой над Астън Вила
Край на приказката за Карик! С 10 души Нюкасъл удари Ман Юнайтед с 2:1
Чуковете взеха скъпоценна победа в битката на дъното
Ас на Рома стана баща за първи път + СНИМКИ
Шок на „Етихад“! Ман Сити се издъни в битката за титлата
Арсенал крачи към титлата след нова важна победа
Дневен хороскоп за 5 март, четвъртък
Отвара от розмарин и градински чай за добро храносмилане
Мариновано пилешко със средиземноморски зеленчуци
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от филма „Хопъри“
Сияние отвътре и отвън – перфектният подарък за 8 март
Гледайте "Бъдещето: Начин на живот" на 8 март по Bulgaria ON AIR
Иновативна технология изнервя шофьорите
Младежи създадоха костюми за нов спектакъл на Кукления театър във Варна
36 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Община Варна участва в 60-ото издание на туристическата борса в Берлин
Всеки втори българин е с наднормено тегло
Дронове помагат за спасяването на китове чрез нов метод за маркиране
Китай проведе първата успешна двупосочна лазерна комуникация в Космоса
Artemis сменя курса: Как шефът на НАСА преструктурира лунната програма на САЩ
Откриха бележки на Галилео Галилей в астрономическа книга – какво разкриват
Chandra и Hubble заснеха сфера от звезден вятър около слънцеподобна звезда
Съоснователят на iRobot: Идеите на Мъск за хуманоидни роботи са чиста фантазия