Съдба, сперма и Spain. Заради трите с-та. Които водят до хиляди интересни съюзи и най-вече до смях. А когато се замеси и любовта, испанската история става пикантна, забавна и с неочакван край. Точно такава е тя в „Сперма – една любовна история”.
По принцип аз съм доста пристрастна към европейското - и в частност - испанското кино (и всичко, що е испанско, но това е друга история). То за мен не е синоним на Алмодовар. Дори не на Алмодовар и Саура, макар че е нещо близо до двамата, или между тях (в крайно нееротичния смисъл на съюза).
И след хилядите уговорки, е време да кажа, че филмът, за който иде реч, е лек, приятен, непретенциозен и забавен.
Сценарият е със страхотни игри на думи и докато се хилех по време на някои части, искрено съжалих, че не знам испански, за да разбера непреводимото. И като стана дума за сюжета, без претенцията за непредвидимост и неочаквана развръзка, филмът е доста приятен от гледна точка на диалог.
Което е задължителна предпоставка за качествена комедия. В "Сперма" почти няма ситуационен хумор. Освен ако не броим генералната ситуация, в която сами се насаждат героите. А тя е следната...
Серафин е израснал в странно семейство. Той се страхува почти по рождение от несигурността. А е обречен на нея - като всеки човек. По тази причина той води един строг, точен и идеално регулиран живот на доктор в клиника за ин витро оплождане.
Живее с баща си - който, напуснат от майката на невръстния Серафин, се е отказал от социалния живот и не става от леглото си от години. Той е разочарован и от факта, че едновременно със съпругата му, го е напуснала интуицията да познава времето като синоптик в телевизията и е направил генерално грешна прогноза.
Двамата си живеят относително спокойно. В един момент обаче, докато отива с премерена крачка на работа, Серафин се блъска в красива млада жена на улицата.
И много, ама много я харесва. По ирония на съдбата, тя се оказва негова пациентка в клиниката същия ден (когато той, поради прекъснатата бодра крачка, закъснява за първи път).
Предпоставките нещата да се объркат са почти налице. Отгоре на всичко, мацката (на име Ариадна - палава паячка такава) има невероятно красиви и добре делящи се яйцеклетки.
И Серафин хлътва по тях - в смисъл по нея и яйцеклетките й. Съдбата им поднася първото изпитание - тя не забременява. Той обаче е решен да я убеди да се пробва пак, за да я види поне още веднъж.
В деня на мечтаната втора среща така се вълнува, че изпуска банката сперма на неизвестен баща и, понеже няма друг начин, я опложда със своята. И ето тук всичко се прецаква.
Серафин и Ариадна започват връзка, в която той си мечтае да чуе как го наричат "татко". Естествено, не събира сили да й каже какво е направил. И тайно се надява, че времето самó ще дойде. Във филмите обаче време за признания от този вид никога не идва.
Освен това се оказва, че Ариадна е циркова акробатка със сестра-близначка, която е загубила способността си да има деца при изпълнението на опасен номер. И Ариадна всъщност се готви да й подари бебето.
Без да подозира, че бащата на детето не е безлична комбинация от букви и цифри, а самият Серафин.
Развръзката е странна, като във всеки испански филм. Не е особено поучителна, но като цяло можеш да си извадиш поуката "Не осеменявай произволно".
Освен това кой ти гледа поуки след едночасова усмивка и забава. Просто филмът става. Точка. Не много подвижна запетайка с учудваща пробивателна амбиция...
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Жилищното строителство у нас намалява почти повсеместно от началото на годината
Производители от Пловдив, Варна и Сливен заеха призовите места в „Най-добра българска фирма на годината“
Търговският излишък на Германия се свива до 11-месечно дъно
Германски доставчик: Китай е отменил забраната за износ на чипове на Nexperia
Monte Paschi изненада анализаторите с по-голяма от очакваното печалба
ЕС обмисля пауза за части от AI законодателството си заради натиск от Big Tech
Обедна емисия
Една маневра може да унищожи скоростната кутия на колата
Рецепта от тефтера на баба: Лесна питка
Председателят на КФН Васил Големански ще открие 14-ото издание на Investor Finance Forum
ЕС затяга визовия режим за руските граждани
Артета отдаде дължимото на Джака
Джуд Белингам отново ще играе за Англия
Ямал се завръща за Испания
Ливърпул се радва: Исак подновява тренировки
От Бахрейн с трета поредна оферта към Карлос Насар
Хитър ход: Левски ще заимства от хита в Шампионска лига
Любовен хороскоп за ноември
Тест: Какво ви очаква през ноември
Напитка със супер съставки за детокс
Венера преминава в Скорпион на 7 ноември – ние ставаме най-важни
3 зодии, които ще жънат успехи през ноември
Пало санто – срещу негативна енергия и за уют в дома
Голям интерес към Деня на отворените врати във варненската полиция (СНИМКИ)
Вече осъждан млад мъж, потрошил 3 коли във Варна, се споразумя за „пробация“
Браво! Карлос Насар отказал трета поредна оферта от Бахрейн
Полярният ни кораб отплава към Антарктида (НА ЖИВО)
Издирват младо момиче, тръгнало към Витоша
Най-старият и най-голям храм на маите е построен, за да изобрази Космоса
Как китовете могат да помогнат на хората да живеят 200 години
Китай се обърна към НАСА, за да предотврати космическа катастрофа
Най-силната магнитна буря за 2025 година ще настъпи днес, 7 ноември
Японската орбитална мисия Akatsuki окончателно замлъкна
Нова боя за покриви отразява 97% от слънчевата светлина