Повече хумор и по-малко екшън зарежда настроението в "Мъже в черно: Глобална заплаха". Наследниците на Уил Смит и Томи Лий Джоунс в екипа, борещ междузвездни гадини са Агент H и M (Крис Хемсуърт) и (Теса Томпсън), на които ще се наложи да спасят света. Eдва ли имената им едно до друго са случайни. Всичко в тази част от поредицата дава препратки към нещо вече казано, отдавна направено.
"Мъже в черно: Глобална заплаха" няма да изненада нито с особено нови персонажи, нито с идейни хрумки, но пък ще забавлява и подчертава вече добре заученото.
Явно сценаристите Мат Холоуей и Арт Маркъм се грижат да не остане разочарован някой, борещ се за правата на жените в киното или емоционално реагиращ на тема за "расова или полова дискриминация“. Героинята на Теса Томпсън е (очевидно) тъмнокожа жена, влизаща в костюма на "Мъж в черно".
Коментират я често, а героят на Хемсуърт се сношава още в първите минути на филма със странно същество с пипала и колоритни цветове.
Новите "Мъже в черно" отвръщат на "глобалната заплаха" от недоволни и активни общества, срещу които никой не смее да каже каквото и да е, за да не се почувства някой обиден или отритнат. Иначе действието не се ситуира само из САЩ, а се разтяга до Париж, Лондон, Маракеш.
В "Глобална заплаха" ще усетим нещо като рестарт на Тор: Ragnarok, в който "лошите" успяват да скъсат оковите на скучноватите си образи, майсторили само злини. Така кримката около това кой всъщност е "предателя" ще прехвърля непрестанно топката около всеки герой.
Комичните препратки съпровождат битките, прецизно и в детайлите, като героят на Хемсуърт в доста напрегнат момент ще се опита да обезоръжи противник, стигайки до миниатюрно чукче с жеста на Тор. Романтичните искри пък между него и колежката му са сравнени с любовните драми, завещал ни филма "Тетрадката".
Реверансът безспорно е отправен към пренебрегнатите и безобидните, онагледен с пешка от игра на шах, която всъщност може да промени хода на действието.
Допълнителен плюс на продукцията е актьорското присъствие на Лиъм Нийсън, Ема Томпсън, Ребека Фъргюсън.
Режисьорът Ф. Гари Грей държи добър ритъм в сцените с битки, в които паралелно мерят сили няколко противници. И подобно на името си, филмът не предлага нищо ново под слънцето с поредната доза извънземни, но пък запълва нишата на Холивуд да бълва приходи от вече разказани истории.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Космосът може да е следващата голяма възможност за застрахователите – ако могат да оценят риска
Нискокачественото AI съдържание води до когнитивен упадък и склонност към насилие сред децата
Изтъняващите оръжейните запаси на САЩ засилват съмненията дали могат да сдържат Китай и Русия
Кадър на деня за 29 август
Турският пазарен регулатор затегна правилата за хедж фондовете
Eni работи с Венецуела за съживяване на енергийния ѝ сектор
Коко Шанел е мащабен, галактичен творец и реформатор
Централна емисия
33-годишна жена пострада, след като АТВ я затисна край Смолян
Централна емисия
Пушек над АМ "Тракия": Пожар край Пазарджик мобилизира огнеборци
Новак се настани на върха във Висшата лига
Божинов гост за 100-годишнината на Фиорентина + СНИМКИ
Български национал стана герой за новак в Бундеслигата
Младок грабна страхотна първа титла в снукъра
Никъде не искам да ходя! Ландо удължи договора си с Макларън
ЦСКА уволнява Христо Янев, Вальо Илиев става треньор
Дневен хороскоп за 30 август, неделя
Родените на тези дати, са склонни да постигат повече успехи
Седмична нумерологична прогноза за 31 август – 6 септември
Любовен хороскоп за 31 август – 6 септември
Нумерологична прогноза за 29 август
Зимнина в края на август: Какво задължително да сложим в буркани
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Правителството отпусна допълнителни близо 5 млн. евро за въздушната спешна помощ
Колики при кърмачето – докога ще плаче бебето?
Песков: Русия не вижда перспектива за подобряване на отношенията с ЕС
Българин вкара исторически гол в Бундеслигата
Полицията във Варна хвана сериен крадец на коли
Тежка катастрофа с двама пострадали близо до българо-турската граница
Повишение на нивото на река Дунав е отчетено в почти целия български участък
Хороскоп за 30 август 2026