България
Икономиката ни ще набере скорост догодина – оценката е доста оптимистична и е дело на най-голямата банка у нас – УниКредит Булбанк. В основата на раздвижването според финансовата институция ще е инфлацията, която ще създаде стимули за потреблението.
Сред другите важни новини у нас днес са оттеглянето на Турция от строежа на пътя Русе-Свиленград, както и готовността на млечния бранш за твърди действия срещу изискванията за производство на продукти от растителни мазнини
Борсата
Лятото продължава – поне на борсата и поне що се отнася до активността на търговията. Вече месец индексът на сините чипове SOFIX кръжи около 320 пункта без да намери посока, а в основен двигател на търговията са поименните компенсационни бонове. Днес те поевтиняват с 15% до 55 стотинки за номинал.
На борсата може да е скучно, но пък си има и интрига – компании без приходи имат значителна пазарна капитализация и дори влизат на челни места по оборот за последната година.
По света
Кризата в еврозоната свърши. Или поне такива са надеждите.
Въпреки това седмицата започна песимистично за Европа – със спад на еврото и отстъпление на борсовите индекси. Причина за това се оказаха данните за влошаване на бизнес доверието в Германия, както и новите страхове, че ще има страни, напуснали еврозоната. Този път обаче фаворитът е изненадващ – Кипър.
На този фон ръководителят на Raiffeisen Bank Херберт Степич е уверен, че проблемът с лошите заеми в Централна и Източна Европа се преекспонира. В специално интервю за Investor.bg банкерът изразява увереност, че икономиката на страната ни ще се стабилизира в края на тази или началото на следващата година.
Между другото
Богатите започват да се оглеждат за луксозни активи на безценица, а шефът на Apple се изправя пред първото си голямо изпитание заради проблема с картите за навигация в новия iPhone.
Ако ви остане време, погледнете поредната ни обучителна статия за валутния пазар – днес представяме влиянието на инфлацията върху курсовете на валутите. За онези, които желаят да навлязат по-дълбоко в дебрите на пазара, сме организирали и нов курс за начинаещи трейдъри.
Дебатът
Днес дебатът е провокиран от капиталовия ни пазар. Питаме ви – има ли нещо гнило със сделките с акции на компании, които не отчитат дейност или случващото се е напълно в реда на нещата? Мненията ви очакваме на info@investor.bg!
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Строителната продукция в България се свива трети пореден месец през май
Турция иска съгласието на Русия да се отърве от системите С-400
Търговският дефицит на България продължава да се задълбочава с ръст от 37% към май
Парламентът одобри на първо четене законопроекта на държавното обществено осигуряване
Приходите от нощувки в българските хотели растат с близо 21% за година през май
МАЕ: Световното търсене на петрол ще отбележи първия си годишен спад от 2020 г. насам
Обедна емисия
Късметът се усмихва на 3 зодии на 13-19 юли 2026 г.
Картофени кюфтета със сирене и салам - рецепта за пържене или печене
С нов дом и любящи стопани: 42 кучета от Казанлък вече са официално осиновени
Скандал в Португалия! Легенда обвини съотборниците на Роналдо в бойкот
Голям жест! Световен шампион върна легендарен екип на България
Каролина Диас
Шефът на Кампос: Никола Цолов заслужава място във Формула 1, надявам се да получи своя шанс
ЦСКА благодари на феновете си
Левски с нов грандиозен ход за феновете си
Зодиите, които са най-подходящи за дългосрочни връзки
10 бързи рецепти за почивните дни
3 зодии с късмет в седмицата 13 – 19 юли 2026
4 зодиакални двойки, които издържат във времето
Любими храни с ниско съдържание на мазнини
Рецепта за хрупкави пържени филийки
„ДИКОУД“ за строежа в "Чайка": Всички наши инвестиционни и строителни дейности са законосъобразни
КУБ: Няма отнети никакви имоти от корпорацията
Варненец влиза в затвора след заплахи за убийство, побой и душене на съпругата си
Бивш възпитаник на Катя Папазова ще ръководи ДЮТ „Златното ключе“ във Варна
В борба с джигитите: Държавата обединява данните от БГ ТОЛ и другите системи
Михаил Маринов е новият временен управител на ВиК-Варна
НАСА е забранила на астронавтите да говорят за извънземни на Луната
НАСА търси доброволци за симулация на живот на Луната и Марс
5 риби, които са плували още по времето на динозаврите
Учени откриха как да спрат екстремния климатичен феномен Ел Ниньо
Най-мощният телескоп в света започна работа в търсене на тъмната материя
New Horizons се събуди от рекордна хибернация в дълбокия космос